A Primeline után ismét egy bevált recepthez nyúlt a Roamer, hogy kicsit saját ízlésére formálja és szokásukhoz híven, egy jó ár-érték arányú modellt faragjon belőle.
Sokszor emlegetjük a Roamert, mint az egyik legjobb belépő kategóriás svájci márka. Van a kínálatukban minden, kerámiától az acélig, automatától a kvarcig és, mint sok más gyártónál, náluk is megtaláljuk az óraipar régóta bejáratott dizájnjait, az egyedibb modellek mellett. Ezeket homagenak nevezni túlzás, még egy avatatlan is szem is könnyen megkülönböztetné az új Roamer Premiert egy Rolex GMT Master II-től, de az alapokat ugyanott kell keresni mindkét óránál.
A Roamer Premier tokja követi az alap svájci búváróra sziluettet. Tömzsi, lekerekített tokfülek, teljes értékű koronavédők és egyszerű vonalvezetés. Sok élt nem találunk a tokon, igazi toolwatch hangulatban, a felületek találkozása kellően határozott. A középtok felső része hosszában szál-húzott, míg oldalai polírozottak. 42 milliméteres átmérője jó középút lehet. A dizájn megengedi, hogy vékonyabb csuklón is jól mutasson, de vastagon se érződjön kicsinek. Nem véletlen, hogy ez a forma annyiszor fel lett már dolgozva.
Természetesen, tömör végszemekkel csatlakozik az oyster stílusú, háromszemes csat a tokhoz. A vastag tokfüleknek hála ugrásszerűen szűkül egy nagyot a csat, ez optikailag zsugorítja valamelyest az órát és elegánsabb is, mint a nagyon széles szemek, de senkinek se kell már bemutatni ezt a dizájnt. Az említett toolwatch érzést polírozott középső szemek oldják, valamivel több csillogást csempészve a szürke hétköznapokba. Szépen karcsúsodnak a szemek a dupla zár felé közeledve, ami egy mart és préselt hibrid. A zár külső része préselt, míg belső szerkezete, ami a kezünk felé esik, mart. Optikailag lehet, hogy elegánsabb lett volna, ha a külső része mart, viszont így bebiztosították magukat a belső két fül zörgésétől, ami préselt alkatrészeknél megszokott. Persze, legjobb megoldás az lett volna ha az egész zár esztergált, de ezt még kétszer ennyibe kerülő órák se tudják mindig megugrani, khmm Longines.
Egy széles, kerámiabetétes, forgatható búvárlünetta veszi körbe a számlapot. Ez, a vastag tokfülekkel együtt, optikailag zsugorít az órán. Kerámia, tehát hétköznapi szituációkban szinte megkarcolhatatlan. A kerámiában csak gyémánt keménységű anyagok tehetnek kárt, úgyhogy amíg nem egy fiókba dobjuk a Roamer Premierünket a gyémántokkal teleszórt Chopardunkkal, addig nagy baj nem lehet. Számlap színtől függően, lehet homogén vagy osztott a lünettabetét. Utóbbi szintén erős GMT-s utalás, de tökéletesen megállja helyét a vele azonosított funkció nélkül is. Könnyen leolvasható, kicsit Comic Sans betűtípusra hajazó, fehér számokat találunk rajta.
Ha már színek: van zöld, fekete és kék számlap, acél tokban, valamint kéttónusú és teljesen bevont arany színű változatok is. Biztos befutó a kollekcióból a rootbeerre emlékeztető, sötétebb kéttónusú arany-acél modell, csoki lünettával.
A számlapokon tűnik ki igazán, hogy homage-nak nevezni túlzás lenne ezeket az órákat, mert azok nagyon eltérnek az említett Rolextől. Körben szögletes, applikált indexek ülnek, 9 óránál egy keretezett dátumablakkal. A perc és óramutató igazán hétköznapi, ugyanolyan formájúak, míg a másodpercmutatót a végén lévő nagy négyszög dobja fel.
Nem is szeretném megtudni hány napot várt a tervezőcsapat, hogy az összes betűtípust letöltse a betárcsázós internet, mert elég lett volna egy is. Míg a lünetta szokatlan tipográfiája vidámra sikeredett, addig a túlméretezett Roamer logó és a teljesen eltérő betűvel írt, Premier és Automatic felirat kissé zavaros. Az indokolatlan, R betűnek álcázott, körbe foglalt gyomláló kapáról nem is beszélve. Szerencsére ezek mind élhető kompromisszumok, melyek nem túrják szét a megnyerő összhatást.
Úgy tűnik, hogy szerkezetbeszállítót váltott a Roamer, hiszen a korábbi STP werkek helyett inkább Sellita kerül új óráikba. A vásárlónak ez semmit se jelent, mert ugyan arra az ETA alapra épít mindkét szerkezet, de talán többeknek cseng ismerősen a Sellita, mint az STP. Nem nehéz megtippelni, hogy a rendkívül népszerű Sellita SW200 került a Roamer Premierbe is. 40 óra járástartalék, 4 Hz, kimegy a világból, csukott szemmel szereli már minden órás, filézőkéssel azért ne essünk neki.
Kiviteltől függően, 340.000 és 360.000 forint a Roamer Premier ára, ami specifikációi mellet (zafírüveg, kerámialünetta, 200 méteres vízállóság) szuper ár-érték arány.
Galéria:
Az órát a hazai forgalmazó, a Next-Time Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.