Nagyon népszerű és ismert órákról szoktak homage modelleket gyártani, de most egy ritka, elérhetetlen ereklyét idézett meg a Massena LAB és a Revolution magazin.
Homagenak azokat az órákat nevezzük, melyek tervezői erősen inspirálódtak egy másik, már létező óráról. Hatalmas piaca van a Rolex és Audemars Piguet homage modelleknek, ami érthető, hiszen olcsóbban teszik elérhetővé egy legendás óra megjelenését. Fontos, hogy ezeket nem szabad összekeverni a hamisítványokkal. Egy Royal Oak homage-on nem lesz Audemars Piguet márkajelzés és nem is akar eredetinek tűnni. Mindenki maga dönti el, hogy mennyire etikus ezek gyártása, amikor ma is kapható órákat próbálnak utánozni, de ha régóta nem gyártott és rendkívül ritka darabokról van szó, már jóval igazolhatóbb a dolog.
A Massena LAB, összefogva a Revolution órás magazinnal, most egy megszerezhetetlen, 1949-ben, egyetlen egy darabban legyártott, acél Patek Philippe jellegzetes számlapját hozta el az Uni-Racer 1949 formájában. Most se nagyon – bár egyre többet-, régen még ennyire se gyártott acél órákat a Patek Philippe, így az 1949-es, 130 reverenciaszámú kronográf igazi kuriózum. Az eredeti modell most feltehetőleg a történelmileg legjelentősebb órákat tömörítő kollekcióban van, tehát nem veszett el. Eredeti, 33 milliméteres átmérője mai sztenderdek alapján apró, ezért az Uni-Racer egy jóval modernebb, 39 milliméteres tokba került. Vastag, gyorsan szűkülő tokfülei és kerek gombjai is eltérnek az eredeti vékony tokfülektől és szögletes stopper gomboktól. Az igazi hasonlóságok a számlapnál kezdődnek.
Nagyon szokatlannak és merésznek számít ez a számlap a Patek világában, főleg 1949-ben. Olyannyira próbál hasonlítani az Uni-Racer a Patek 130-ra, hogy még a mutatók formáját is lemásolták. Ahol akadályba ütköztek, az a segédszámlapok helye. Az eredetin is eléggé kint ült a 3 órai 30 perces gyűjtő és a 9 órai kismásodperc, de a mostanin még egy picikét kintebbre kerültek, hiszen ezt nem a tervezők, hanem a használt szerkezet szabja meg. Kívül egy hangsúlyos tachyméter skála fut, míg beljebb több vasútsín stílusú jelölés tobzódik. Egészen belül, arannyal festettek az art deco stílusú órajelölők. Modern ráadás, hogy az Uni-Racer számlapján egy speciális Super-LumiNova festékkel kenték fel a római számokat, így azok nappal aranyosan csillognak, éjjel pedig zölden világítanak.
A gravírozott tömör hátlap mögött egy Sellita SW510 kézi-húzós kronográf szerkezet ketyeg. Ez a nagyon jól ismert Valjoux 7750 alapra épít, innen a tok 13 milliméteres vastagsága. 4 Hz, 58 óra járástartalék és atom biztos működés. 120 darabra limitált az óra és 3.750 dollár az ára. Szuper ötletet valósít meg, ráadásul kifejezetten jól. Remélem a jövőben gurul még ki nagyon ritka modell által inspirál óra, csak azt a fránya One of 120 feliratot cseréljék konkrét számra.