Egyetlen modell, egy áttört számlapos tourbillon. Úgy tűnik ennyi elég is, hogy életben tartsanak egy márkát, legalábbis a Bianchet-nek eddig sikerült. Óráik megjelenése több helyről inspirálódik, de ára a szegmens alján marad. Most egy nagy dátumkijelzést adnak korábbi órájukhoz, amivel kicsit feldobják az egyszerű koncepciót.
Matekos luxusóra ez, hiszen az egész modell a Fibonacci féle aranymetszésre épül, aminek lényege, hogy az 1,618-as arányosság a természetes szépség számokkal kifejtve. Van valami az elméletben, hiszen rengeteg műalkotás készült már ezen arányosság szerint, de azzal, hogy egész profilját erre építi a márkát, szűkös keretek közé zárkóznak. 2017 óta léteznek, azóta gyártják a B1.618-at, ami saját kategóriájában egy versenyképes óra, de a felszínen maradáshoz, előbb-utóbb valószínű, hogy bővíteni kell a kínálatot. Alapesetben egyszerűen rajzolhatnának egy másik tokot, kicsit átfaragják a szerkezetet és kész az új modell, de az már nem felelne meg az aranymetszés szabályainak. Kíváncsi vagyok, hogy kihoznak-e majd egy másik dizájnt is, vagy a meglévőt noszogatják. Addig is, itt a legfrissebb modellváltozatuk, ami végre nem csak egy másik szín, hanem új funkciót is hozott magával, egy dátumablakot, ráadásul jó nagyot.
43 milliméter széles, 51 milliméter hosszú és 14,35 milliméter vastag a karbon tok. A szénszálas anyag közé titánt kevertek, így van egy kis csillogása, akárcsak az Ulysse Nardin arannyal ötvözött karbon tokjainak. Kézzel fejezik be a tok formálását, amin sok munkája nincs a csapatnak, hiszen kevés élt találunk rajta. Itt is minden a matematika oltárán lett feláldozva. Jobboldalt méretes koronavédők védik a kézzel polírozott, jelöl koronát, amin egy gumigyűrű segíti a jobb kezelhetőséget. A sziluett sportos órát sejtet, ami mellé komikus volt a korábbi 50 méteres vízállóság, de szerencsére ez modell már 100 méterig vízálló, ami szinte minden igényt kielégít.
Számlap nincs, nem is hiányzik. Az egyetlen hátulütője a nagyon áttört számlapoknak és szerkezeteknek, hogy szőrzetünk látszani fog az órán keresztül. Az aranymetszés szerint tervezték a werket is, ezért furcsa, félköríves hidak uralják a teret. Ez a korábbi, dátum nélküli modellnél szokatlanul hatott, de most, hogy a legfeltűnőbb hídra egy nagy dátumkijelzés került, az esetlenül festő logó helyett, már szebb az összkép. Átköltözött a logó a tourbillon ketrecének közepére, ahol jól kiegyensúlyozza a dátumot és a 12 órai Bianchet feliratot. Összességében, nagyon jót tett a modell megjelenésének ez a kis átrendezés.
3 Hz-es frekvencián ketyeg a saját fejlesztésű szerkezet, 90 óra járástartalékkal. Látszólag minden Bianchet limitált és amikor elfogy az egyik, akkor érkezik a következő. Ebből a modellből 200 darab készül, nyolc színben, 70.000 svájci frank körüli árral. Saját szegmensében (Richard Mille beütésű tourbillon óra, korbon tokban) jó ár-érték arányt képvisel.