1969 januárjában világelsőként mutatta be automata kronográf szerkezetét a Zenith, máris három elérhető modellel, amiből a Chronomaster Original hamar meghatározó legenda lett. Most a jellegzetes, színes segédszámlapok mellé a megszokott fehér helyett megjelent a fekete is, modernebb, merészebb megjelenést nyújtva.
Nem először áll át a sötét oldalra a Chronomaster, volt már egy fekete-fehér panda verzió, ám azon nem az ikonikus, kék, szürke és ezüst segédszámlapok voltak, hanem egyszerű fehérek. Nem különösebben izgalmas vagy merész árnyalatokról van szó, mégis a három egymás mellett nagyon jól fest és már összenőtt a Chronomasterrel. Hagyományos a kiosztás, 3, 6 és 9 óránál találjuk a segédszámlapokat. 3 óránál a stopper 60 másodperces gyűjtője, 6 óránál a 60 perces gyűjtő, 9 órán pedig egy kismásodperc kapott helyet. Aki nem futott még össze alap Zenith kronográffal, az furcsállhatja a dedikált, 60 másodperces segédszámlapot, hiszen alap stopperes órákon a központi mutató is 60 másodperc alatt halad körbe, de nem itt. Ennek a kronónak 10 másodperc alatt tesz meg egy teljes kört központi mutatója, de vannak olyan Zenith modellek, melyeken ugyanez 1 másodperc alatt történik.
A fekete alapot leszámítva hű elődjéhez a számlap. Bájosan vintage hatású a tipográfia és a kontrasztos, külső percskála. Mindezt egy domború zafírkristály dobja fel, ami szélein szépen torzítja a képet. Az 1969-es Chronomaster digitálisan szkennelt modellje alapján készült el a 38 milliméter átmérőjű és 12,9 milliméter vastag tok. Utóbbi egészen karcsúnak számít, főleg egy ilyen teljesítményű szerkezettel. Hiába egyszerű a vonalvezetése, mégis részletes a tok. Ott, ahol találkozik egy polírozott és egy szál-húzott felület nagyon élesek a határok és egy keskeny letörést is felfedezhetünk a tokfüleken.
Egy El Primero 3600 szerkezet ketyeg a zafír hátlap mögött, 5Hz-es frekvencián, ami mellé lenyűgöző, 60 órás járástartalék társul. Minél magasabb frekvencián dolgozik egy szerkezet, értelemszerűen, annál kevesebb lesz a járástartaléka, így egy ilyen magas frekvenciájú werknél ritka az hosszú autonómia. Ez alapjaiban ugyanaz a mechanika, amit 1969-ben bemutattak, így az El Primero nem csak legelső, de a legrégebb óta használatban lévő automata kronográf szerkezet is. A többi versenyző, akik ekkortájt kihozták automata kronogrfájaikat, előbb-utóbb elhagyták eredeti szerkezeteiket és újakat terveztek. Persze, az El Primerot is frissítik, de egy nagyon biztos alapokon áll.
Az új, fekete számlapos modell az állandó kollekcióhoz csatlakozik, bőrszíjon 9.400 svájci frankos áron, acél csaton 9.900 frankos cédulával.