Gyilkos pókok, kígyók, kenguruk és kihagyhatatlan tengerpartok. Ha a többit nem is, de az utolsót elhozza a Bausele zászlóshajójának legfrissebb változata, az Ocean Moon V.
Nem éppen matuzsálemi, de már kellően tapasztalt az ausztrál Bausele, akik nagyon cselesen, nem ausztrál, hanem svájci órákat gyártanak. Ők voltak az első nem amerikai márka, akiknek az óráját jóváhagyta az amerikai hadsereg, valamint kvázi első komolyabb ausztrál márkaként léptek a színre. Microbrandes, egyedi megjelenést hoznak, amihez mindig társul egy-egy aranyos történet Ausztráliából. Különös kivételt élveznek nálam ezek a sztorik, mert nem tűnnek annyira műnek és elcsépeltnek, mint sok svájci marketing szöveg, de természetesen ezeket sem kell készpénznek venni.
A legfrissebb modell visszanyúl a márka gyökereihez, amikor is Christophe Hoppe, az alapító, egy egy szép napon jóval sötétedés után is kint maradt a tengerparton és megtervezte az első Ocean Moon-t, minden rá leselkedő természetes veszély ellenére. A végeredmény egy olyan búváróra lett, ami mindent a sokoldalúság oltárán áldoz fel. Szinte az összes modern búvárórára leírhatom, hogy majd’ minden szituációban megállja helyét, tengerparttól az irodáig, de azok a modellek, melyek külső lünetta helyett, belső, forgatható tárcsát használnak, sokkal hamarabb álcázzák magukat. Ehhez hozzájön egy oldott összkép és meg is kapjuk az Ocean Moon V-öt.
42 milliméteres acél tokja egyszerű, mindenütt szál-húzott. Köszönhetően az említett belső gyűrűnek, a tok optikai súlya egészen eltörpül a számlap mellet, ez épp fordítva van a legtöbb búvárórán. Rövid, vaskos tokfülei lefelé hajlanak, nem túl hosszúak, így a ma már nagyobbnak számító átmérő mellett is könnyen viselhető darab. Természetesen, 200 méteres vízállóság nélkül komolytalan lenne az Ocean név és az egész búvárórás történet. Menetes mindkét korona és a gravírozott hátlap is, melyen az órát ihlető kép látszik, ahogy a Hold megvilágítja a fodrozódó tengert. Mint minden Bausele, ez is tartalmaz egy darab Ausztráliát. A lenti korona üreges és átlátszó tetején keresztül látszik a benne lévő ausztrál homok.
Az új modell, majdnem kaliforniai stílusú szendvicsszámlapja négy színben jelent meg. Van kék, fehér, zöld és szürke. Legvidámabb talán a világoskék, de a fehér sem törpül el mellette kék gyűrűjével. Ha valaki pedig biztosabbra menne, akkor a zöld és a szürke is opció. Minden számlap selyemfényű és szendvics felépítése miatt egészen térhatású. Az ilyen és ehhez hasonló számlapok lényege, hogy a jelölések nem applikáltak, hanem ki vannak vágva a számlapból, ezért maga számlap egy alsó és egy felső rétegből áll. Jelen esetben az alsó réteg kapott bőven lume-ot, hogy éjjel is jól látható legyen. Akárcsak a mutatók, melyek könnyen leolvashatók, de kicsit szokatlanok. Mindenképp hozzáadnak az egyedi megjelenéshez és azt sem mondanám, hogy kilógnak, de szívesen megnézném a modellt más mutatókkal is.
6 óránál elhagyták a korábbi modell kerek dátumablakát, ami szintén ízlés kérdése volt, de nem tátong űr a helyén. Visszafogott a tipográfia, csak azt írták rá, ami a lényeg. Furcsa, hogy az óra hivatalos neve Ocean Moon, külön, de a számlapon egybeírták. 6 óra alatt furcsa a Swiss Made felirat, hiszen mindig ausztrál eredetéről mesél a márka, de lehet jobb is, hogy Svájcra bízták a gyártás nagyobbik részét. A megbízható minőségellenőrzés mellett jó vásárlócsalogató is a Swiss Made jelzés, hiszen ők versenyképes áron kínálják ezt a két szócskát, amit máshol egyre drágábban kapunk meg.
Egy jól bevált Sellita SW200 ketyeg a tömör hátlap mögött. 38 órás járástartaléka nem a legtöbb, de jelenleg itt tartanak a belépő svájci szerkezetek. Újrahasznosított PET palackokból készült a vízálló szíj, amit egy pillangózár tart a csuklón. 950 eurós ára belépőszintnek számít a kategóriában, ahová jó látni, hogy olyan kisebb szereplők is beférnek, mint a Bausele.