A Watches and Wonders mellett a nyár végi Geneva Watch Days az a rendezvény, ahol nagyobb bejelentéseket szoktak tenni a márkák. Itt nem csak óraipari óriások jelennek meg, hanem olyan kisebb márkák is, mint az Arnold & Son. Ők két új modellt is bemutattak Genfben, egy másodpercenként lépő mechanikus, ún. true beat órát és egy új női modellt.
Alapesetben, egy mechanikus óra másodpercmutatója a gátszerkezet frekvenciájától függően, szinte folyamatos mozgással halad a számlap fölött, míg egy quartz általában másodpercenként lép egyet, első ránézésre így a legkönyebb megkülönböztetni a kettőt. Sokan éppen a másodpercmutató szép siklása miatt szeretik a mechanikus órákat, de amikor a luxus elér egy szintet, vannak akik arra vágynak, hogy a mechanikus luxusórájukon is másodpercenként ugorjon a mutató. Ez épp az ellentéte annak a luxus felhajtásnak, ami például egy Audemars Piguet Royal Oak-ot övez. Itt szó sincs arról, hogy mások mit gondolnak, hiszen a legtöbben kvarcnak nézik majd az órát, hanem az elmés szerkezeti megoldások kerülnek előtérbe, amiért igazán szeretjük a mechanikus órákat.
Nagyon kevesen készítenek ehhez hasonló szerkezeteket, mert valószínűleg kevés ember értékeli őket annyira, hogy megérje csinálni. Az Arnold & Son, múltja előtt tisztelegve, már régóta készít ilyen, úgynevezett dead-beat/true beat mechanikákat. Vannak, amik szemből tényleg kvarcnak tűnhetnek és van a legfrissebb Arnold & Son DSTB 42, azaz Dual Side True Beat, ami a számlapi oldalon büszkén mutatja működését. Mint sok más Arnold & Son modellen, a szoros értelemben vett számlap háttérbe szorul, 4 és 5 óra közé került a fehér opál korong, míg körötte minden a nagy kismásodpercről szól. Kismásodperc, hiszen nem központi felfogatású, de nagyobb, mint a számlap, amiről az időt olvashatjuk. A másodpercmutató alatt teljes pompájában látjuk a mechanikát, ami a szerkezet szinte folyamatos energialeadását egy másodperces blokkokra osztja.
42 milliméter átmérőjű és 12,95 milliméter vastag a rózsaarany vagy platina tok. Ebbe került az A&S6203 automata szerkezet, ami 55 órás járástartalékot biztosít. A zafír hátlapon keresztül látjuk szép díszítését, arany rotorral, kékített csavarokkal és kifelé törő sugarakkal. Rózsaarany tokkal 88 darab készül, 42.600 svájci frankos áron, míg platina tokos csak 38 darab lesz, 54.400 svájci frankért.
A másik újdonság egy teljesen új szerkezetnek hála a női közönségnek is elhozza az Arnold & Son Holdját. A Perpetual Moon 38 Mintnight, mint neve is sugallja, egy 38 milliméter átmérőjű és 10,44 milliméter vastag fehérarany tokot kapott. Rámáján, tökfülein és koronáján összesen 80 darab gyémánt ül, hogy kiegészítsék a számlap csillogását. A számlap felső részén a méretes holdfázis kijelző és alatta a tenger szép tájképet fest. Mindez ruténium kristályokkal, kézzel telerakva. A hullámok, vagy éppen dombok, különféle színű gyöngyházból lettek kivágva.
Kisebb mérethez kisebb szerkezet kell, így lezsugorították a meglévő nagy holdfázisos werket és megtervezték az A&S1612-t. Mérete kisebb lett, de a kézi-húzós szerkezet járástartaléka nem törpült, 90 órán át képes járni teljes felhúzás után, sőt ha nem hagyjuk megállni, akkor holdfázis kijelzése 122 évig pontos marad. Az új modellből csupán 18 darab készül 64.600 svájci frankos áron.