Kevés óraiparral kapcsolatos kifejezéstől ráz ki annyira a hideg, mint az elérhető luxus, de nincs mit tenni, a Frederique Constant tényleg erre törekszik, nem csak dobálóznak a szavakkal, mint a lehúzós divatóra márkák.
Idén 35 éves a Frederique Constant és idén lett 15 éves a tourbillon szerkezetük, ami komoly ünneplésre ad okot, ezért kiadták eddigi legcsúcskategóriásabb órájukat, a Frederique Constant Classic Tourbillon Meteorite Manufacture-t. Papíron nem tud többet, mint a korábbi acél vagy platina modellek, de közelebbről megvizsgálva látszik, miért került sokszorosába a legtöbb Frederique Cosntant órának.
Itt is a Classic kollekció arányos, 39 milliméter átmérőjű és 11 milliméter vastag tokja köszön vissza, platinából faragva, fényesre polírozva. Az egyszerű vonalvezetésű tok nem vonja el a figyelmet a lényegről, a számlapról, inkább kiegészíti azt. Legfeltűnőbb elem a nagy hagymakorona 3 óránál, ami jól ellensúlyozza a tok egyébként nem igazán mozgalmas mivoltát. Igazából csak szemből tűnik nagyon egyszerűnek, oldalról nézve látjuk, hogy sokkal komplexebb, mint azt elsőre sejteti.
Hiába tudja látszólag ugyanazt az új modell, mint a korábbiak, a számlapra pillantva hamar látjuk a hatalmas árkülönbség egyik okozóját, a meteorit számlapot. Egy szelet Gibeon meteorit szolgál számlapként, amin ruténium bevonat van, hogy jobban látszódjanak a kő részletei. Maradtak a jól ismert, karcsú, applikált indexek és a kecses mutatók, valamint a számlap főszereplője, a 6 óranál lévő nagy kivágáson keresztül látható tourbillon gátszerkezet. Ennek lényege, hogy a hétköznapi gátszerkezetekkel szemben nem statikus, hanem egy perc alatt körbefordul saját origóján, így a gátszerkezetre ható gravitációs erőt hívott kiegyensúlyozni. Amikor Breguet megálmodta ezt a gyönyörű komplikációt, akkor a zsebórákban még gyakorlati haszna is volt, ma már csak gyönyörködni szeretünk benne.
A zafír hátlapon keresztül többet láthatunk az FC-980 szerkezetből, aminek minden porcikája kézzel díszített. Itt tér el igazán ez az óra többi Frederique Constattól, eddig a márkától nem láttunk még ennyire szépen megmunkált szerkezetet. A legalsó csapágylemez, ami a hátlap felé néz, úgy lett felületkezelte, hogy a meteorit számlaphoz hasonlóan törje a fényt, míg a többi csapágylemez kalapált, hogy aprócska gödrök tarkítsák őket. Még azok az alkatrészek is kézzel díszítettek, amiket az óra normál állapotában sosem látunk. Tükörsimára polírozottak a csavarfejek és a hidak, valamint a rotor letörései. Mindennek tudatában a 42.995 svájci frankos ár, magas a márkához képest, de kifejezetten jó ár-érték arányt biztosít a többi svájci, kézzel díszített tourbillon szerkezetes órához képest.