Már egy egész mini-kollekciót kitesznek a Hokusai képeivel festett Jaeger-LeCoultre Reverso modellek. Most ismét a művész leghíresebb sorozatát keltették életre az egyik legdrágább vásznon, egy luxusóra hátlapján.
Gondolom sokaknak nem kell már bemutatni a JLC Reverso-t. A márka egyik leghíresebb modellje talán a világ első sportórája 1931-ből, hiszen eredetileg lovaspóló játékosoknak készült, akik nem kívántak azzal bajlódni, hogy levegyék drága karóráikat meccsek előtt, még a végén valaki felkapja őket a kispadról. A labda vagy egy másik ütő könnyedén összetörhette az óra üvegét, ezért a JLC azzal a megoldással rukkolt elő, hogy az óra számlapját és vele együtt a törékeny üveget be lehetett fordítani a csukló felé, anélkül, hogy ehhez le kelljen venni az órát. Így az üres és strapabíró acél hátlap került előre, amin hamar megjelentek különféle gravírozások, egyből egy miniatűr vászon lett belőle. Ezt a majd százéves tradíciót követi a Jaeger a mai napig, olyan különkiadásokkal a most megjelent két festett Reverso.
Szembemenve azzal a trenddel, hogy sokan azért vesznek egy luxusórát, hogy azt mindenki messziről lássa, ez a két Reverso modell teljesen elrejti 18 karátos fehérarany, 45,6 milliméter hosszú és mindössze 27,4 milliméter széles tokjának belsejébe azt, amitől igazi luxusóra lesz. Tökéletesen hozza azt amire az alap Reverso hivatott, egy visszafogott öltönyóra, eltalált arányokkal és kifogástalan megmunkálással, ám ha ezt megfordítjuk, hamar látjuk, hogy a számlapok részletes, kézi guilloché mintája semmi a hátlaphoz képest. A 19. század meghatározó japán művészének festményei, pontosabban fatömblenyomatai nagyon jól működnek ilyen apró méretben is.
Az eredeti, fatömbnyomtatásos módszer is érdekes, főleg ilyen részletes munkáknál, ennyi színnel, de ahogy ezt genfi módszerrel felvitték a hátlapokra megmutatja, miről is szól az igazi luxus óragyártás. Minden egyes számlapot több mint 80 órán keresztül fest egy művész, melynek során 14 réteg zománc kerül a felületre amiket egyesével, 800 fokon égetnek ki. Egyetlen apró hiba az ecsettel, vagy pár fokkal melegebb levegő a kemencében már olyan eltérést produkál, hogy az egész darab mehet a kukába. Két kép, a The Waterfall at Ono on the Kisokaido Road és a The Waterfall Where Yoshitsune Washed his Horse at Yoshino in Yamato Province készült el a különkiadásokra.
Mindössze 10-10 darab készül ezekből a csodákból, melyeknek árát kérésre adja ki a Jaeger-LeCoultre, de valahol 100.000-150.000 euró körül lehet.