Ha azt mondom puzzle számlapos óra, akkor mindenkinek a nemrég bemutatott Rolex Day-Date 36 fog eszébe jutni. Nem véletlenül, hiszen ki gondolta volna, hogy a svájci óriás ilyen szokatlan számlappal fog előállni a lufi számlapos Oyster Perpetuallal karöltve, ám velük egy időben bemutatták a Louis Moinet három, igazi puzzle számalapos modelljét.
Míg a Day-Date cloisonné zománccal festi a sima, egy darabból álló számlapra a színes kirakós darabokat, addig a Louis Moinet Savanna Tourbillon-ok számlapja 81 apró, egyenként kézzel festett darabból áll. Persze, nem úgy kell elképzelni, hogy a művész minden egyes puzzle darabra külön festette fel a részleteket, hiszen úgy lehetetlen lenne egy pontos képpé összeállítani azokat. Egy hagyományos számlappal kezdődik minden amire elképesztő részletességgel felfestik a három képet. Hihetetlen, hogy milyen összetett képet tudtak erre az apró felületre varázsolni. Ezt követően 81 darabra vágják a kört és utána javítják kézzel minden egyes rész széleit. Nem csupán a darabok felső síkját kell kiigazítani, hanem azok hajszálvékony oldalát is. Mivel a végeredményen nem egy síkban vannak a darabok, hanem 4 különböző szinten helyezkednek el, ezzel növelve a háromdimenziós hatást, egész sok helyen kivillanna ha nem festenék le oldalaikat.
A csuklónkra vehető alkotást nem sok minden töri meg. Feliratok és indexek sincsenek az órán, csupán a tourbillon fölötti áttörés teszi mozgalmasabbá a képet. Ebben az esetben szó szerint, hiszen a Louis Moinet eltolt ketreces flying tourbillonja az egyik legszebb. A flying tourbillon abban különbözik hagyományos társától, hogy csak egy oldalról van rögzítve, szinte mindig a hátlap felől. Így a viselő perspektívájából olyan minta lebegne a gátszerkezet. Ezt fokozza, hogy a billegő közepe nem a tourbillon fogaskoszorújának origójában van, hanem valamivel kijjebb tolva. Így nem csak egy helyben forog saját tengelye körül, nagyobb kört ír le. Ezen felül a szerkezet 96 órás, azaz 4 napos járástartaléka is megnyerő. Ezt két párhuzamosan kötött rugóval éri el, melyek egyszerre adják le nyomatékukat a 4 Hz-en ketyegő gátszerkezetnek.
Mindez egy modern vonalvezetésű, 40,7 milliméter átmérőjű, 18 karátos rózsaarany tokban érkezik domború zafírkristállyal. Három darab készül összesen a Louis Moinet Savanna Tourbillon-ból. Leopárdot, oroszlánt és elefántot ábrázoló számlappal 140.000 svájci frankos áron. Érdekes betekintést enged a luxus óraipar kulisszái mögé, hogy a három változatból, melyeket a Watches and Wonders első napján mutattak be hivatalosan, az egyik nagymacskás a bemutatás előtt egy nappal készült el. Messzemenő következtetéseket ebből nem érdemes levonni, ám azt jól bizonyítja, hogy még a legfelsőbb kategóriában sem működik mindig tökéletesen a szervezés.
Galéria: