Előbb készítettek a számlap alá rejtett turbillont, mint holdfázis kijelzést, de ami késik nem múlik. Itt a legújabb Laurent Ferrier Classic éves naptárral és holdfázis kijelzéssel.
Nemrég, 2009-ben kezdődött a Laurent Ferrier sztori, nem mással, mint Laurent Ferriervel, aki egy harmadik generációs órásmester, aki lényegében nyugdíjas éveire hozott össze egy karakteres, tradicionális értékeket képviselő márkát, ami több órás Orscarként emlegetett GPHG – Grand Prix d’Horlogerie de Genève díjat is bezsebelt már, például a tavalyi Grand Sport Tourbillon Pursuittal. Filozófiájuk lényege, hogy olyan órákat készítsenek, melyekről a svájci óraipar eredetileg híres lett.
A 40 milliméter átmérőjű Classic toknak nem találhattak jobb nevet, hiszen tényleg nem viszi túlzásba, igazi klasszikus, kerek középtokkal és elegánsan vékonyodó, közepesen hosszú tokfülekkel. Acél és vörös arany közül lehet választani. Utóbbi valahol a rózsaarany és a sárgaarany között van és fel-fel bukkan mostanában, mint egy kiváló rózsaarany alternatíva. A komplikált szerkezet miatt vaskosabbra sikerült az óra, amin az arányok tologatásával próbáltak enyhíteni és nagyrészt sikerült is.
Talán egy lehelettel nagyobb átmérőjű korona jobban állt volna neki. Apropó korona, még el sem értünk a szerkezethez, de belebotlunk az első különleges elembe. Mint az összes kézi-húzós Laurent Ferrier szerkezetben, ebben is long blade ratchet pawl rendszer van, ami egy régi, kifinomult megoldás arra, hogy a rugóház tetején lévő kilincskerék csak egy irányba forogjon a szerkezet felhúzásakor. Ez anno a zsebórákban volt elterjedt, de ma is élvezetesebbé teszi a rugó felhúzását és látványnak se rossz a hátlapon keresztül.
Az arany tokba tört fehér, az acélba sötétkék számlap került, azonos kiosztással. 12 óra alatt egy nagy mélyedésben ül két ablak, egy a hét napjának és egy az aktuális hónapnak. Alul az arányosan méretezett holdfázis kijelzés tölti ki a helyet, egy részben átlátszó kék üveggel alatta a kék aventurinra festett Holddal és csillagokkal. Mindezt egy keskeny skála futja körbe rajta az észak (N) és dél (S) jelöléssel. A 30 és 31 napos hónapokat ismeri a szerkezet, de évente egyszer korrigálni kell a süllyesztett gombokkal, attól függően, hogy hány napos a február. A márkára jellemző, elegáns mutatók járják körbe a filigrán, nyomtatott római számos indexeket és a külső világoskék skálát.
Még a számlapnál is érdekesebb az átlátszó hátlapon keresztül kikacsintó Calibre LF126.02, ami a márka korábbi éves naptáras szerkezetének új változata, több, mint 30 új alkatrésszel és több, mint 20 frissítettel. 12 óra környékén látjuk a rugóházat, benne a rugóval, ami 80 óra járástartalékot biztosít, a ház tetején pedig a már említett rendszerrel, ami megfigyelhető működés közben.
Valamivel leJJebb van egy praktikus járástartalékkijelző, alatta pedig a gyönyörűen szabadon hagyott billegő és gátszerkezet egy hajszálvékony gátkerékkel. Mindezt kézzel polírozva és díszítve a maximális élvezetekért. 70.000 svájci frank az acél tokos ára, míg 80.000 frankba kerül az óra 18 karátos arany tokban. Nem limitált, de mivel a gyártó csak pár száz órát rak össze egész évben, így ebből se készül majd sok.
Galéria: