Eleinte csak kis márkákkal és független órásmesterekkel dolgozott együtt a Massena LAB, de mára odáig jutottak, hogy saját, exkluzív szerkezeteket terveznek olyan nevekkel, mint Raúl Pagès.
Mi is beszámoltunk már a Massena LAB néhány korábbi együttműködéséről, de azok nagyrészt csak létező órák átdolgozott változatai voltak, ami itt nem lekicsinylő, hiszen jó ötleteket valósítottak és a LAB is erre lett kitalálva már a kezdetektől. Azóta elindultak egy új irányba, már saját szerkezetet fejlesztettek, Raúl Pagés órámesterrel, aki Louis Vuitton Watch Prize for Independent Creatives díjat is kapott már. Közös munkájuk új gyümölcse az Absinthe.
Kompakt, 38,5 milliméteres acél tokban érkezik az óra, aminek méretei passzolnak a többi Massena LAB órához. Semmi különös nincs a tokon, nagyrészt polírozott az egyszerű kerek forma, egy arányos koronával 3 óránál. Oldalt szálhúzást találunk és látjuk a ráma lépcsőzetes felépítését. Alul-felül zafírkristály zárja a 10 milliméter vastag tokot, ami nagyon jó hétköznapi méret, még az öltönyórák kategóriájába is kikacsint. Nem tudom hogyan sikerült, de a gyári képekhez olyan csuklót találtak, amin még ez a tok is esetlen, pedig méretei alapján nem kéne hogy az legyen. 50 méterig vízálló, tehát nem érdemes medencés partira vinni.
Akárcsak a tok, a számlap se tartogat meglepetéseket. Igazából semmit se tartogat. Zöld, innen az Absinthe név, 9 órához került a kismásodperc segédszámlapja, 3-hoz pedig egy segédszámlap helye, amit az „Observatory – Precision” felirat formál. Érdekes megoldás, megkérdőjelezhető végeredménnyel. Rettentően egyszerűek a polírozott órajelölők és mutatók. Egyedül a számlap hosszanti textúrája visz egy kis életet az órába.
És ami mindezt ellensúlyozná, az a szerkezet. M690 névre hallgat a Raúl Pagès által készített werk, ami a Valjoux 7750 járatára épül, még ha ezt elsőre meg se mondanánk ránézésre. Egy 7750 is lehet vékony, igaz ez már messze van egy 7750-től. A kézi felhúzású szerkezet 4 Hz-es frekvencián jár és 60 óra járástartaléka, de ami igazán különlegessé teszi az a díszítés. Nem maga Raúl csinálja, de még így is szemrevaló. Polírozott letörések, pár belső szöggel, genfi csíkozás és polírozott csavarágyak szépítik a szerkezetet, ami ugyan nem bonyolult hidakból áll és a szabályzórendszere is lehetne kifinomultabb, de összeségében szép.
99 darab készül csak az órából, amit a vásárlók elküldhetnek a Horological Society of New York-hoz kronométer tesztelésre, de azt nekik kell állni. 8.675 dollár az óra tesztelés nélkül és 8.975 teszteléssel. Ennyiért igazán nézhetne ki többnek a számlapi oldalról, mint egy olcsó mikrobrand órája, még ha a szerkezet gondosan készült is.