Teljes lume kezelést kapott a Ressence búvárórája, ami eddig is az egyik legolvashatóbb volt.
A Ressence különlegessége, még ha gyártanak mást is, az olajjal töltött órák, ami igazi kuriózum. Az olajjal töltött órák számlapja szinte feltapad az üvegre, azt az illúziót keltve, mintha nem is lenne külön számlap és kristály.
Ez tökéletes búvárórává teszi, hiszen a víz alatt a hagyományos órának rossz a betekintési szöge, merülés közben pedig elengedhetetlen a jó leolvashatóság. Egyszerűnek tűnhet megtölteni egy tokot olajjal, de két fő problémával kell számolni.
Egyrészt a Ressence mechanikus órákat gyárt, amiben precíz táncot jár a billegő benne a hajszálrugóval, amit olajba mártva nem tudna végezni, hiszen az anyag sűrűsége miatt nem tenne meg 28.800 féllengést óránként, lelassulna, mintha mi próbálnánk meg egy medencényi kásában úszni. Erre megoldásképp a Ressence belül két részre osztotta a tokot, hogy a szerkezetet ne érje olaj és a mutatókat is lecserélték tárcsákra, amiknek így nem kell az olajon keresztül mozogniuk. Nem használhattak klasszikus mechanikus összeköttetést a tárcsák és a szerkezet között, hiszen az további réseket eredményezne, ezért mágnesek forgatják a kijelzéseket. Az olaj másik nehézsége a légbuborék nélküli feltöltés, ami tökéletes látványt nyújt. A Ressencen kívül, például a Sinn képes még buborék nélkül dolgozni, de ők is csak kvarc órákon.
Az új Ressence Type 5 L Dive magasabb szintre emeli a leolvashatóságot egy foszforeszkáló festékkel bevont számlappal, ami fényesen világít a víz alatti és az éjjeli sötétségben. Az óra zsenialitása, hogy szakít majd’ minden búvárórás normával, de úgy, hogy közben még mindig megfeleljen az ISO 6425-ös, búvárórákat meghatározó szabványnak. 100 méterig vízálló a 46 milliméter átmérőjű grade 5 titán tok, amin egy meredek búvárlünetta is elfért. alapvetően az olajjal nagyon magas, több kilométeres vízállóságot is el lehet érni, de mivel itt a tok hátsó felében a levegő van, ezért nem tudták feljebb venni a nyomásállóságot. Egyik Ressence órán sincs korona, helyette a hátlapból kihajtható karral húzhatjuk és állíthatjuk be a szerkezetet. A beállítás magától értetődő, a felhúzás pedig a mutatók állítása közben történik, tehát ez inkább csak vészmegoldásként javasolt, egyébként az automata szerkezet rotorjára érdemes hagyatkozni.
Nappal szürke a számlap, világoskék és citromsárga részletekkel, éjjel pedig zölden és sárgán világít. Az egész középső tárcsa forog, ez a percmutató, benne külön mozog az óramutató tárcsája, a kismásodperc két részleges körívvel és a találunk még egy hőmérséklet mutatót is, ami azért fontos mert az olaj térfogata változik, amit az óra -5 és +55 Celsius fok között tolerál.
Az egészet egy ETA 2824-2 és egy modul hajtja 4Hz-es frekvencián 36 óra járástartalékkal. A werk alap, 42 órás járástartaléka az említett mágneses hajtás csökkenti. Az óra egy szürke szövetszíjjal és egy kék gumiszíjjal érkezik 34.500 svájci frankos áron a Ressence állandó kollekciója részeként.