Jól kidolgozott, egyedi komplikációval tér vissza a Louis Vuitton Tambour Taiko Spin Time.
Amióta az LVMH cégcsoport vezetőjének fia, Jean Arnault vezeti a Louis Vuitton órás részlegét, hirtelen valódi szereplőkké váltak a piacon, olyannyira, hogy még díjakat is osztogatnak. 2023-ban az új, integrált szíjas Tambour rakta őket vissza térképre, hiszen egy kék számlapos, luxus sportóra volt, ami akkoriban jobban fogyott, mint a kilós trappista. De, mentségére szóljon, hogy valóban egy kompetens termék volt, egyedi elemekkel és igényes kidolgozással. Ezt követte 2024 nyarán az elegánsabb Escale, majd 2025 elején az LVMH Watch Weekre két újdonságot is hoztak, mindkettő a múltba merengett, de míg a Tambour Convergence bőven az ezredforduló előttről jött, addig a Tambour Taiko Spin Time csak 2009-ből ugrott ide.
Még önállóan működött a La Fabrique du Temps, mikor a Louis Vuittonnak megtervezték a Spin Time koncepciót, ami már akkor is meglepően komplexnek számított egy divatház termékéhez. Azóta a La Fabrique du Temps már házon belül dolgozik, és most felújítva hozták vissza forgó órákat, egyből hat limitált kiadással a négy főcsapáson belül.
Louis Vuitton Tambour Taiko Spin Time
A kínálat legalja is magasra teszi lécet. 39,5 milliméter átmérőjű és 12,15 milliméter vastag a fehérarany tok, ami az egyik legkompaktabb a hat új megjelenés közül. Nevéhez híven – a Tambour és a Taiko is egy-egy dob – a tok követi a dobformát, a számlap felé szűkül, a csuklónál viszont szélesebb. Körben a szálhúzott profilt homokfújt gyűrű töri meg, benne a diszkrét Louis Vuitton felirattal. 3 óránál a klasszikus LV logót találjuk a koronán, de nincs túltolva a branding. Míg a 2023-as Tambour fő különlegessége a tokfülek hiánya volt, addig a nem integrált szíjas verziók már részletes, kimart és csavarral rögzített tokfüleket kaptak.
Mindegyik új órán megegyezik a Spin Time komplikáció működése. Ez lényegében egy ugró óra funkció, ahol egy tárcsa helyett az indexek váltanak egészkor. Az kockák négy oldalán a hozzájuk tartozó óra van egy kontrasztos és egy ezüst háttér előtt. Például, amikor a központi, klasszikus percmutató délhez ér 16:00 órakor, akkor az ezüst alapon ezüst 4-es fordul 90 fokot, hogy újra kék háttér előtt legyen, miközben az 5-ös szám a kontrasztos háttérről pattan világosra. Nem nagy ördöngösség, de ötletes és látványos.
Ugyanannak a LFT ST13.01 automata szerkezetnek a különféle változatai vannak mindegyik órában, 45 óra járástartalékkal 4 Hz-es frekvencia mellett. Látszik, hogy ez lesz a LV órák alapja, a Tambour Convergence is erre épít. A komplikáció korábbi változataival ellentétben ezt már visszafelé is lehet állítani, reméljük a járástartalékot is feltornásszák majd a jövőben.
Az alapmodell (W9WG62) 100 méterig vízálló, gumiszíjon érkezik 150 darabra limitálva, 80.000 eurós áron. Van belőle 4,3 karát bagett gyémánttal kirakott verzió is, kőből készült számlappal, 50 darabra limitálva, 160.000 eurós áron (W9WG52).
Louis Vuitton Tambour Taiko Spin Time Air
A Spin Time Air az alap Spin Time áttört változata, hosszabb tengelyekkel, így nagyobb, 42,5 milliméter átmérőjű és 12,45 milliméter vastag fehérarany tokkal, és kevesebb, csak 50 méteres vízállósággal. Ez utóbbi egyébként tökéletesen passzol az óra stílusához, egészen meglepő, hogy a kisebb alapmodellt 100 méteresre tervezték. Különlegessége, hogy számok helyett a Louis Vuitton felirat van körben a kockákon.
A Louis Vuitton Tambour Taiko Spin Time Air (W9WG41) 150 darabra limitált és 90.000 euró az ára. Ebből is van gyémánttal díszített, egész pontosan 1.000 apró gyémánt van azon a változaton, kőből készült a számlapja és szinte lehetetlen leolvasni, mert a forgó kockákon is gyémántok vannak számok helyett. Ez a csillogás (W9WG31) 160.000 euróba kerül és 30 darabra limitált.
Louis Vuitton Tambour Taiko Spin Time Antipode
A Spin Time Air világidővel megfejelt változata az Antipode, azonos tokban, hasonló megjelenéssel. A forgó órákat városnevek cserélik, a 24 időzónára 12 város, olyan elrendezésben, hogy a GMT középidőtől azonos távolságra legyenek. Tehát amikor Dubaiban éjfél van, akkor Los Angelesben dél, így kocka „DUB” része sötét, az „LA” pedig világos. Középen egy térképre rajzolt nyíl az óramutató, a percmutató pedig maradt a régi. Ötletes az elgondolás, de dizájn szempontból kilóg a többi közül. Ebből (W9WG21) csak 50 darab készül 110.000 eurós áron.
Louis Vuitton Tambour Taiko Spin Time Flying Tourbillon
A mindent vivő Flying Tourbillon is elfért a 42,5 milliméteres tokban. Ez is ugyanazt az werket használja, de jelentősen át kellett dolgozniuk a kerékrendszert, hogy virágmotívumos tourbillon ketrec elférjen. Mindig a központi tourbillonoknak a legnehezebb helyet találni. Ezáltal kintebb kerültek a indexek is, rövidebb tengellyel, de az Air-hez hasonló zafírszendvicsben. A percmutató applikált órajelölőnek álcázza magát a tourbillon körüli tárcsán. 70 darab készül a csúcsmodellből (W9WG11) 190.000 eurós áron.