
Az első generációt idéző órákkal ünnepli nagy robbanásuk 20. születésnapját az Hublot.
Egészen az alapító Carlo Crocco 1980-as Hublot órájához lehet visszavezetni a Big Bang sikerét, hiszen az az óra fektette le mindazt, amin a márka a mai napig áll. A jellegzetes, hajóablak forma, a gumi és az arany kombinálása, amit korábban senki sem lépett meg, és akkoriban már-már szentségtörésnek számított.
Az óraipar könnyen marketingelhető, mindenhol egyaránt értett és vágyott anyagát egy sportos, gumiszíjas órában használták, ami ronthatta volna annak presztízsét. Végül nem omlott össze egyetlen aranyöntöde sem, Jean-Claude Biver pedig egy fokkal a maximum felé tekerte a potmétert és megálmodta az Hublot Big Bang kollekciót. Megosztó, harsány, sok luxusórás alapvetéssel szembe megy, de ma, 20 év távlatából tiszta, hogy erős potenciál van benne. Két évtizedet koronáztak most meg.
Az öt új limitált kiadás a legelső Big Bang hangulatát ötvözi a modern Big Bang Unico jegyeivel, megtartva a 2005-ben indult „Art of Fusion” vezérvonalat, ami az eltérő anyagok, mint az arany, az acél, a karbon vagy a kerámia kombinálást jelenti. Mindegyik egy 43 milliméter átmérőjű és 13,2 milliméter vastag tokban érkezik, a régi Big Bang jellegzetes, recézett rámájával és a ma is használt rétegelt felépítéssel.
Az ezüst-fekete Titanium Ceramic és az All Black fekete modellek 500 darabra limitáltak, az arany-fekete King Gold Ceramic-ból csak 250 darab készül, a Red Magic és a karcálló Magic Gold kiadások pedig 100-100 darabra limitáltak.
Mindegyik számlap alapját a harsány, karbon hatású textúra adja, rajta az applikált arab számos órajelölőkkel. Mivel ezek már az Unico szerkezettel készültek, így a régi három segédszámlapos kiosztást kétkörös váltotta. 3 óránál a stopper 60 perces gyűjtőjét találjuk, vele átellenben pedig a futó kismásodpercet. Könnyedén megkülönböztethető a kettő, míg a percgyűjtő nagyobb és sűrű skála fonja körbe, addig a másodperc segédszámlapja kisebb és csak egy célkeresztet festettek rá. Mindegyik órán a tok színéhez passzoló kiemeléseket látunk, pirossal, arannyal vagy feketével. Igaz, ez utóbbi inkább álca, mintsem kiemelés, Biver eredeti „Black on Black”, azaz fekete alapon fekete terve szerint.
Mind az öt órát az Hublot Unico HUB1280 flyback automata kronográf szerkezet hajtja 4 Hz-es frekvencián, 72 óra járástartalékkal, oszlopkerékkel és duplakuplunggal. Ez utóbbi kettő a stopper biztos és precíz működését segíti, míg a flyback komplikáció lehetővé teszi, hogy egy gombnyomással leállítsunk egy már futó mérést és azonnal egy újat indítsunk.
18.900 svájci frank a legolcsóbb, Titanium Ceramic modell, 22.900 svájci frank az All Black, 28.900 svájci frank a Reg Magic, 34.900 svájci frank a King Gold Ceramic, majd végül 36.900 svájci frank a Magic Gold kiadás ára. Mindegyik Hublot Big Bang 20th Anniversary Edition óra Hublot butik exkluzív kiadás és mind gyorskioldású gumiszíjon érkezik.