Az Orient felsőbb kategóriás márkája, az Orient Star idén tartja 70. évdordulóját, aminek az úgynevezett „Nebula” témát választotta, ez a világűrben tapasztalható csillagködöt jelenti.
Ennek megfelelően az ünnepi modellek ezt a sötétkék alapú, olykor világosba hajló témát követik. Láttunk már ilyet a Layered kollekcióban is, a minta alapján elsőre az aventurin juthat eszünkbe, igaz, annak a készítési módja egészen más. Most az ünnepi színekbe öltözött Orient Star Contemporary Moon Phase került a kezeink közé.
A gyöngyház mindig látványos, mivel nem egyszínű, van benne egy érdekes opálos színjátszóság, ettől válik különlegessé. A Contemporary Moon Phase Nebula számlapja kékes zöld gyöngyházból (tehát a kagylóhéjból) készült, 12 óránál járástartalék kijelzőt, hat óránál mutatós dátumkijelzést és holdfázist találunk, 9 óránál pedig a japán gyártó egyik jellegzetességét – ha nem is minden, de legtöbb modelljükből készül ilyen verzió -, a billegő fölött nyitott számlapot, az ún. open heart részt.
A gyöngyház játéka a világos türkiztől a nagyon sötét zöldig tart, és annak ellenére, hogy a gyártó célja a csillagos égbolt, az űrbéli csillagködök megjelenítése volt, ez a konkrét gyöngyház engem sokkal jobban emlékeztet a tengerre, óceánra, ahogy lemerülünk a vízbe néhány méter mélyre és felnézünk a vízfelszínen áttűző napsugarak felé.
Az óra-, és percmutató az indexekhez hasonlóan acélszínű, a másodperc-, dátum-, és járástartalék kijelzés mutatója pedig arany színű, ehhez jól passzol a szintén aranyszínű Orient Star logó. Ha a Holdfázis kijelzésének Holdja és csilaggai is arany színűek lennének, egy szavam sem lehetne.
A szíj és a tok a további kellemes meglepetés. A 41 milliméteres tok vonalaiban felfedezni vélem a Seiko Sharp Edge szériáját, ami hasonló vonalakkal operál – mégha egy nagy holdingba is tartozik a Seiko és az Orient / Orient Star, egészen biztos vagyok benne, hogy elsősorban nem konkurenciának, hanem egy árkategóriával feljebb elhelyezett alternatívának gondolták a gyöngyház számlapos Orient Start. A szálcsiszolt és polírozott élek közötti átmenet határozott, a szálcsiszolás látványos és markáns, az egyenletes felületet csak a Holdfázis süllyesztett gombja töri meg, és ami nagyon fontos, a tok szálhúzásának iránya passzol a szíj szálhúzásának irányához.
Bár alapvető dolog lenne, találkoztunk már olyan órával más gyártónál, ahol más irányba halad a szíj textúrája, mint a toké. Itt nem. A szíj pedig az Orient Star kínálatából, de megkockáztatom, hogy összességében, egymillió forintos órákig bezárólag, legyen az svájci, német, vagy japán, a legjobb. A szögletesen lecsapott szemek, a pontosan passzoló polírozott részek és a masszív érzet együtt egy nagyon kellemes hatást nyújtó, kényelmes szíjat eredményeznek.
Az F7M63-as szerkezet az Orient Star legjobban felszerelt werkje, 22 köves, járástartaléka 50 óra, másodpercstoppos és kézzel is húzható, a díszítés amolyan japános: nem vitték túlzásba, de némi felületkezelést azért kapott. Az ünnepi 70. évfordulós változat 700 darabban limitált összesen, viszont már fehér gyöngyház számlappal is elérhető – ez fotón nem, de élőben gyönyörűen adja elő a színjátszó gyöngyház skáláját, és nem is limitált.
A 100 méteres vízállóság bőven elég, de szerintem ezt a típust senki nem hétvégi pancsolós órának veszi majd. Az ára a legvégére maradt. Az Orient Star az Orient felsőpolcos márkája, nagyon jó ár/érték aránnyal, ami középkategóriás árak mellett fél-egy lépcsővel drágább svájci darabokkal is bőven felveszi a versenyt. A gyöngyház (MOP- Mother of Pearl) számlapos Contemporary Moon Phase modellek 609.000 forintba kerülnek.
Galéria: