Ha egy Grand Seiko megjelenésnél olvassuk, hogy a számlapot melyik, Seikosha ablakából látható erdő lombkoronáján végigfutó szellő ihlette, már meg sem lepődünk. Viszont ha egy Reverso kap Japán természeti kincseit bemutató számlapot az már annál szokatlanabb. Noha nem ez lesz az első ilyen Reverso, sőt ez a modell zár egy korábbi trilógiát.
Belemagyarázni se nagyon lehet sokat ebbe a hátlapba, hiszen a 19. század egyik legnépszerűbb japán művészének egy alkotását kivitelezték zománcból, nem saját a dizájn. Ez persze semmit se vesz el az óra csodálatosságából. Elképesztő tehetség kell ahhoz, hogy ilyen apró felületre egy ennyire részletes leképzést készítsen valaki. Katsushika Hokusai eredetileg fakazettára festette a Kisoji no oku Amida-ga-taki (Az Amida-vízesés a Kisokaidō út távoli részén) című festményét. Ami tagja a művész által 1833 és 34 között készített Shokoku taki meguri (Túra különböző tartományok vízeséseivel) nyolc tagú kollekciónak. Azóta is sokak által a valaha készült legcsodálatosabb tájképeknek tartják a nyolc alkotást. Sőt, biztosra veszem, hogy a Kanagavai Nagy Hullámot senkinek se kell bemutatnom, az a kép is ezen gyűjteménybe tartozik.
A Reverso alapelvével nem volt nehéz helyet találni, hogy teljes mivoltában látható legyen a kép. Egy monoface modell hátlapján kapott helyett a tizednagyságúra zsugorított vízesés. Ezzel a modellel lezárul a Hokusai tiszteletére 2018-ban útjára indított Reverso Tribute trilógia. Elsőként a már említett Kanagavai Nagy Hullám készült el, majd a Kurokami hegy Kirifuri vízesése kapott helyett a hátlapon. Egy Reverso esetében a hátlap nem egészen azt jelenti mint sok hagyományos óránál. A nevét is adó funkció lényege, hogy az óratokot megfordíthatjuk egy külső tokon belül, így a hátlap kerül a számlap helyére – ahogy erről már a Reverso modellcsaládot bemutató vlog epizódunkban is volt már szó, ITT.
Zománc képek egy hátlapon igazi műalkotások melyeket bárhová magával vihet az ember. Csak néhány művész képes ezek megfestésére. Ráadásul a festésen túli hevítési folyamatok is magas fokú precizitást igényelnek. Hasonló számlapok készítésének folyamatáról már írtunk egy Vacheron Constantin példáján keresztül. A JLC tett róla, hogy ne csak akkor lássunk káprázatos kézművességet ha átfordítjuk a tokot. Az a számlap is különleges melyen a mutatók siklanak. Zöld Grand Feu zománc fedi a Lozenge mintázatú hagyományos guilloché marást. Fehérarany indexek és Dauphine formájú mutatók biztosítanak kiváló kontrasztot. Mindez egy szintén fehérarany 45,5 X 27,4 milliméteres tokban ami 9,73 milliméter magas. Saját gyártású Jaeger-LeCoultre Calibre 822/2 ketyeg a tokban, óránkénti 21,600-as lengésszámmal és 42 órás járástartalékkal.
A Q39334T3 referenciájú óra zöld aligátorszíjon érkezik és 114,000 eurós áron lesz elérhető, 10 darabos limitációban.