Régóta létezik a színes kövekkel kirakott lünetta koncepciója, most az Ulysse Nardin-ra került a sor, hogy megmutassák hogy tudják kivitelezni. A gumimacikra emlékeztető színkavalkád sokszor polarizáló, vagy tetszik valakinek, vagy egyenesen irtózik tőle. Ez attól is függ milyen sztorit raknak mögé, és hol máshol ismernék jobban a háttérsztori jelentőségét, mint Svájcban?
2001-ben nem csak a kortárs óratervezés, hanem a modern technológiai fejlődés úttörőjeként jelent meg az első Ulysse Nardin Freak. Ez volt az első mechanikus óra melynek szerkezetében szilícium hajszálrugó kapott helyet. Az ebből az anyagból készült járásszabályzók jobban ellenállnak a hőmérséklet-változásnak, mágneses erőnek és a fizikai behatásnak. Maga a szilícium, mint nyers anyag, fémesen csillog és különféle színekben pompázik, ezt kívánja megörökíteni a három új, szivárványos modell.
A trió fő eleme egyértelműen a Blast Rainbow. Számlap nincs, a jellegzetes X alakú híd alatt pedig a szerkezet szinte minden alkatrészét látjuk. Nem is akármilyen szerkezetet kapott a Geneva Watch Days-en bemutatott különkiadás. 12 óránál majdhogynem egészében látszik a platina mikro-rotor. Az anyag nemessége mellett ezúttal súlya is szerepet kap. A mikro-rotorokat mindig nagy fajsúlyú fémből készítik, mint például az arany, hogy kellő lendülettel rendelkezzenek a főrugó felhúzásához. Drágább megoldás a platina, de cserébe sűrűbb is, így nehezebb. Ezzel átellenben, 6 óránál látszik az UN-172 werk másik ékköve, a flying tourbillon, aminek billegője, hajszálrugója és horgonyvillája is szilíciumból készült. Egy flying tourbillon annyiban különbözik a hagyományos tourbillon-tól, hogy amíg az két felfogatási ponttal rendelkezik, addig a flying, azaz repülő, variáció csak egy ponton van rögzítve. Mindezek mellett tisztességes, 72 órás járástartalékot ígér a szerkezet.
Klasszikus Blast a tok. Most fekete DLC bevonattal kezelt titán és fekete kerámia kombinációjából kifaragva. Pontosabban a titán alapra helyezték a kerámiát, ami a legtöbb kerámia tokos órán így történik. A tokcső és a hátlap menete nem készülhet kerámiából, így egy fém belső magot kell használni. A 45 milliméteres átmérőt bagett zafírkövek díszítik a szivárvány összes színében. Ezekre merőlegesen, szintén színes, köveket találunk a kristály alatt is, melyek indexként szolgálnak. Az 50 darabos limitáció gumiszíjon érkezik, de van hozzá bőr is, és 85,000 svájci frankért találhat gazdára.
Három óráról volt szó a cikk elején, így itt a másik kettő. A női óra szegmensre sokkal kevesebb fény vetül, talán jogosan is. Hiszen „a férfiak egyetlen ékszere az óra”, még ha ez nem is állja meg helyét, ettől függetlenül köztudott, hogy a legtöbb karóra férfiaknak van tervezve. Anélkül, hogy belemennék ezzel kapcsolatos viták taglalásába, állítom, hogy frissítő látni egy-egy kombinált megjelenést, ahol férfi és női variáció is érkezik az adott modellből. Fekete és fehér színben debütált az Ulysse Nardin Lady Diver Rainbow. Követve a Blast iránymutatását, itt is drágakövek kápráztatnak el minket. Rubint, topáz, akvamarin, tsavolit és zafír kövek, összesen 40 darab, kaptak helyet a lünettában. Ezen felül 11 index is gyémántból készült.
39 milliméteres tokba sűrítették ezt a sok követ, ami nagynak tűnik női órához képest és valóban az is. De nem véletlenül, hiszen 300 méterig vízálló, igazi búváróra. A női iteráció darabszámával nagylelkűbben bánt az Ulysse Nardin. 300 Lady Diver lesz elérhető színenként, az összesen 600 órát jelent, 12,900 svájci frankos áron.