Ha túlléptél a Patek Philippe Calatraván, akkor itt a legújabb Arnold & Son Perpetual Moon 41.5 Platinum “Celestial Blue”. Továbbra is az órás piac egyik legnagyobb holdfázis kijelzésével ami 122 évig képes pontos képet adni a Hold állásáról.
2013-ban tűnt fel először bolygónk hű társa az Arnold & Son kollekciójában. Ahhoz, hogy valaki holdfázist rakjon egy elegáns órára nem kell beszűkült kockázatfelismerő képesség, mindenki megcsinálta már, majdhogynem összenőtt egy-két modellel. Amivel az Arnold & Son Perpetual Moon modellje már akkor kitűnt, a komplikáció mérete volt. Ezt sokkal nehezebb kivitelezni, mint azt a felszínen sejtenénk. Ahhoz, hogy egy ekkora tárcsát rendszeresen és pontosan noszogasson a szerkezet, komoly nyomatékra van szüksége. Itt jön szóba, hogy az Arnold & Son egy teljesen integrált gyártóként tért vissza a piacra, azaz saját maguk gyártanak mindent a szerkezettől a tokokig -a Citizen csoport égisze alatt.
Ezúttal egy 41,5 milliméter átmérőjű és 11,3 milliméter vastag platina tokot hoztak össze, amit már láttunk a tavalyi ráncfelvarrásoknál. Ez, az eredetihez képest kisebb tok még inkább öltönyórássá teszi a termékcsaládot. Vékony, hosszú fülei egyensúlyozzák a filigrán ráma által felnagyított számlapot. Természetesen elől-hátul zafírkristály zárja a platina tokot. 3 óránál nagy, de lapos a korona, így egyszerűbb használni, de nem túl tolakodó. Fölötte, 10 óra környékén egy rejtett gomb segítségével állíthatjuk be a holdfázist. Ez valamivel könnyebb, mintha ugyanezt a koronáról kéne csinálni, de a pontos beállításhoz a legnagyobb segítséget a szerkezet hátulján lévő skála és apró mutató adja. Ha ezzel sikerül belőni a Hold pontos állását, akkor elméletileg 122 évig már hozzá se kell nyúlnunk.
Egyszerre sötét és világoskék a számlap, de nem a fumé hatás, hanem a véletlenszerű textúra miatt. Akárcsak egy összecsípett textil, a számlap ráncai nem szabályosak, így minden szögből az óra új arcát mutatják. Egészen visszafogott minden a számlapon, a komplikációt leszámítva, tömzsi kis applikált indexek, nyomtatott felirat és kellően hosszú, szépen kidolgozott mutatók. Másodpercmutató nincs, nem is hiányzik és ne is érdekeljen senkit ez az apró időegység ha 122 éves távlatban gondolkozik. Majdnem elfoglalja a számlap felső felét a holdfázis kivágása. Ez alatt forog a hatalmas tárcsa, melyen luma-al festve látjuk a Holdat, a Nagy Medve és a Cassiopeia csillagképet. Utóbbi kettő azért került fel, hogy megemlékezzen a márka névadójáról, John Arnoldról. A maga idejében Arnold elismert hajós kronométer gyártó volt és az ő óráit valamint a fent említett két csillagképet használták hajósok tájékozódásra.
Amellett, hogy a házon belüli A&S1512 szerkezet képes meghajtani a nagy tárcsát, egészen elképesztő a 90 órás járástartaléka. Két rugóval hozza ezt a teljesítményt 3 Hz-es frekvencián, ami fel sem tűnik, hiszen nincs másodpercmutató. Természetesen, a kategóriához méltó, kiemelkedően részletes díszítés jellemzi. 38 darabra limitált a kézzel készült aligátorbőr szíjon érkező modell és 46.600 svájci frank az ára.