Tömérdek órán láttunk már repülőgép műszerek által inspirált számlapot, de most először vehetünk olyat amit a világ egyetlen hadihajóként bevetett ekranoplánjának műszerei ihlettek.
A Vostok-Europe is szentelt már különkiadást a Luny osztályú szovjet ekranoplánnak, amit csak a Kaszpi-tengeri szörnyként emlegetnek. Egészen elképesztő mérnöki teljesítmény és megalománia van a szerkezet mögött, ami nem is repülő és nem is hajó. Az ekranoplánok teljesen külön kategóriát képeznek. Ezek a különleges járművek a szárnyuk által keltett határfelületi hatást használják, hogy nagy sebességgel a vízfelszín fölött repüljenek. Ez a Luny esetében azt jelentette, hogy 4 méterrel a víz fölött akár 500 km/h-s sebességgel tudott közlekedni, észrevétlenül a radarok számára.
Összesen nyolcat terveztek legyártani ezekből a rakétákkal felszerelt monstrumokból, de pénz hiányában csak egy darab készült el. Ez 1987-ben állt szolgálatba és 1992-ben selejtezték le. Nem ért véget itt az ekranoplán kalandja, ugyanis 2020 júniusában váratlanul megjelent egy partszakaszon a 73,8 méter hosszú,19,2 méter magas és 40 méter fesztávval rendelkező jármű. Azóta bevontatták egy közeli kikötőbe, ahol várja további sorsát. A Raketa célja, hogy új órájukkal jobban felhívják a figyelmet az ekranoplánra és arra, hogy érdemes lenne megmenteni, hiszen egyedülálló a világon.
41,6 milliméter átmérőjű a Raketa Ekranoplan acél tokja, melynek formája a Luny-t idézi. Természetesen, egy masszív, szögletes tok lett a végeredmény, melynek átmérője nem hatalmas, de a hosszú tokfülek miatt nagyobb csuklót kíván. Elől zafírkristály zárja, míg hátul ásványi üveg, ami bevett költségcsökkentési módszer, de ebben az árkategóriában igazán illett volna hátra is zafírt rakni. A tok tetején ül a hangsúlyos fogatható lünetta, melyben a betét a Luny osztályú ekranoplán egy darabjából készült. Megjegyzi a márka, hogy ezt Derbent városa adományozta a projekthez, ahol most a jármű rohad. Tehát nem akkor estek neki egy csípőfogóval, amikor még mindenki által könnyen megközelíthető volt.
A számlapon egyből feltűnik, hogy szokatlan a számok elrendezése. 12 helyett 00, utána 06, 12 és 18. Ez azt mutatja, hogy egy 24 órás szerkezet került az órába. Tehát az óramutató nem 12, hanem 24 óra alatt kerüli meg a számlapot. Ez a gyakorlatban segít gyorsan eldönteni, hogy nappal vagy éjszaka van. A tipográfiát a szörny műszerei ihlették és magát az ekranoplánt is megtaláljuk a számlap alsó felén. Jó döntés volt, hogy a sziluett csak sejteti magát, hiszen egy határozottabb felfestéssel már jóval zsúfoltabb lett volna a számlap.
A tömör hátlap mögött a 2624-es szerkezet ketyeg 2,5 Hz-es frekvencián, 40 óra járástartalékkal és -10+20 másodperces napi pontossággal. Az alap csomagban 1.667 euróért jár az acél csat mellé egy bőrszíj, de mint minden Raketa különkiadáshoz, ehhez is kérhető ajándék szett amiben van egy fém makett az ekranoplánról.