Igen, Paul Newman Rolex Daytona utánérzés egy Nivada Grenchen órán. Nem kell azért nagyon kétségbeesni, nem csak egyszerűen kihoztak egy új modellt, ami a híres Paul Newman Daytonák számlapját idézi, nekik is voltak ahhoz hasonló óráik a 70-as években, tehát csak előhúztak egy régi dizájnt, hogy meglovagolják az évek óta tartó Daytona hypeot.
Mióta a Nivada visszatért, szinte csak múltidézésből élnek, ami nem is annyira bántó, mint azt először gondolná az átlag órakedvelő. Olyan régóta nem létezett a márka, hogy égő hullája rég elhagyta, nem csak a Gangeszt, de a Bengáli-öbölt is, így kevesen vannak akik egyáltalán emlékeznek még, hogy a Chronoking hogy nézett ki, vagy egyáltalán létezett-e. Igaz, nem Genta, de emögött a dizájn mögött is egy nagy név van. Ezt a, mára híressé vállt, számlap dizájnt Jean Singer tervezte, aki többek között az Omega Speedmaster Racing és a Heuer színes, Skipper számlapját is rajzolta. Akkoriban hirtelen mindenkinél megjelentek ezek a jellegzetes segédszámlapok, a Tudor, a Burcherer és többek között a Nivada is előszeretettel használta a ma Paul Newman számlapként ismert dizájnt.
Akárcsak az összes többi mecha-quartz Chronoking, a „Paul Newman” Orange is egy igazán hordható, 38 milliméter átmérőjű tokban érkezik. Megjelenése ízig-vérig vintage, hosszúkés tokfüleivel és dugattyú formájú gombjaival. Nagyrészt polírozott az acél tok, míg a tokfülek felső íve szál-húzott. A terpeszkedő lünetta szinte teljesen kitakarja felülről a tokformát, benne egy fekete alumínium betéttel. Az eredeti modell szívében, mely ezt ihlette, egy Valjoux 72 dolgozott, az egyik legjobb kézi-húzós svájci kronográfként elhíresült szerkezet. Ezzel szemben most egy japán meca-quartz, pontosabban egy Seiko VK64 ketyeg a hátlap mögött. A meca-quartz werkek lényege, hogy az időkijelzéshez egy mezei quartz mechanikát használnak, míg a stoppert egy ehhez a kapcsolt mechanikus modul irányítja. Így marad az elemes szerkezet pontossága és praktikuma, de a stopper mutatója úgy siklik a számlapon, mint egy mechanikus szerkezetnél. Üdvözölt mellékhatásként lényegesen olcsóbb, mint egy mechanikus kronó.
A Paul Newman számlapok lényege a segédszámlapokban rejlik. Modern dizájnokhoz képest igazán szokatlanok a nagy számok és a pitypang szerű négyzetek, melyeket egy vékony vonal köt össze a segédszámlap külső ívével. Még ha mesterségesen is indult a Paul Newman számlap őrület, egy biztos, hogy maguk a számlapok tényleg érdekesek, sajátos karakterük van. Mint oly’ sok Nivadán, itt is sárgásak a segédszámlapok, akárcsak egy régi órán. Ezt még tapasztaltabb márkák is nagyon el tudják rontani, de most kifezetten jól sikerült a kamu vintage beütés.
Paul Newman Daytonát venni, lássuk be, szinte lehetetlen, nem sufni tuningosat pedig még a legnagyobb aukcióházakban is nehéz találni. Az új limitált Nivada Grenchen Chronoking “Paul Newman” Orange ezért betölti azt az, eddig talán nem is létező, űrt ami a Paul Newman Daytona rajongók feje fölött tátongott. Mindenki másnak pedig itt egy jól eltalált, erősen vintage hangulatú meca-quartz kronográf, nagyon versenyképes, 479 dolláros áron. Július 27.-től augusztus 31.-ig lehet megrendelni a modellt, amit később nem lehet majd kapni, tehát annyi darabra limitált amennyit vesznek belőle. Sokkal szimpatikusabb megoldás ez arra az esetre amikor egy márka nem igazán bízik egy új modellben, mintha csak nagyon kis darabszámban gyártották volna.