Tenger és szárazföld találkozik a két legfrissebb Seiko Prospex különkiadásban, melyek kizárólag Európában lesznek elérhetők.
Már több, mint 20 éve világörökségeink közé tartozik az izlandi Silfra repedés, amit iszonyatos tektonikus erők hoztak létre és formálnak a mai napig. Minden évben 2 centiméterrel távolodik egymástól a repedés két pereme, melyek között kristálytiszta víz csordogál. Igazi búvárparadicsom azoknak, akik nem bánják a hideget, innen a különkiadás egyik tagja, a Seiko Sumo búváróra. A másik játékos, egy Tortoise, azaz teknős, a Prospexen belüli Land szériából érkezett, hogy elhozza a repedés peremét borító mohák hangulatát.
A Seiko Prospex SPB431J1 Sumo olyan, mint egy régi ismerős, akivel mindig szívesen gurítunk le egy sört. Most is hozza szokásos formáját, szó szerint is, névadó, 45 milliméter átmérőjű és 12,9 milliméter vastag acél tokjával. A japán óragyártás klasszikus hibája, hogy nem adnak könnyen megjegyezhető nevet modelljeiknek, így ez az órakedvelőkre marad. Innen ered a legtöbb Prospex modell beceneve, ami már átszivárgott a hivatalos kommunikációba is. Ez nagy és széles, tehát Sumo. Mást is tud, ez a tok az egyik legjobban kidolgozott saját árkategóriájában, még akkor is, ha a Seikonál is megszaladt a ceruza az utóbbi egy évben, ami az árazást illeti. Nagyon szépen futnak össze szál-húzott és políroztt élek a tokon, ami elsőre nagyobbnak tűnik, mint amekkora. Félreértés ne essék, nem 38 milliméteres, ingujj alá csúsztatós, de kompakt, széles tokfülei miatt általában kisebb csuklón se lóg túl.
Ami teljesen új egy átlag Sumohoz képest, az a sejtelmes, zöldes-kék számlap, ami a Silfra repedésben búvárkodók elé táruló látványt hivatott megidézni. Ide is elért végre a zafírkristály, aminek széleskörű használtát még mindig halasztja a Seiko, pedig a szinte megkarcolhatatlan zafír nagy plusz pont sokaknak a vásárlásnál. Tömör hátlapja mögött a 6R35, jól bevált automata szerkezetet találjuk, aminek 70 órás járástartaléka egy hétvégényi pihenőt is kibír. Egyedül gyárilag megadott -15/+25 másodperces pontossága marad le a konkurenciától, igaz a gyakorlatban ezek pontosabbak szoktak lenni. Mindössze 2000 darab készül az órából, ami már előrendelhető itthon is 431.000 forintos áron.
A másik különlegesség nem merészkedik vízbe, pedig ugyanolyan ISO tanúsítvánnyal rendelkező búváróra, mint a Sumo, de inkább túrázáskor lesz hű társunk. A Seiko Prospex SRPK77K1 Tortoise számlapján ugyan azt a részletes textúrát találjuk, mint vízi testvérén, csak épp vízszintesen. Nagyon jól eltalálták a nedves moha színét, ami visszaköszön a számlapon és a lünettabetéten egyaránt. Utóbbiról is látszik, hogy inkább szárazföldre készült, mintsem tengerben, hiszen a négy égtáj lett ráfestve.
42,4 milliméter átmérőjű és 11,7 milliméter vastag az acél tok, ami igazán karcsú a többi teknős modellhez képest. Tokfüleket nélkülöző dizájnja miatt bátran fel lehet próbálni kisebb csuklóra is. Ebben az órába egy fokkal egyszerűbb mechanika, a 4R35 szerkezet ketyeg, amit megtalálunk még Seiko 5 Sport kollekcióban is. 3Hz-es frekvencián dolgozik és 40 óra a járástartaléka. 1400 darab készül majd az SRPK77K1-ből, amit szintén előrendelhetünk, 305.000 forintért.
Mindkét modell október végén fog megérkezni Magyarországra, különleges díszdobozban, amiben találunk egy extra gumi vagy bőszíjat is az alap acél mellé.