Két dolog nagyon megy a Panerainak: limitált kiadásokat kiadni és saját archívumukban turkálni. Most ötvözték ezt a két tökéjre fejlesztett képességüket és kiadták a legelső Radiomir-t 1935-ből, modernizálva.
Bármikor, ha szóba kerül egy múltidéző Panerai, nem mehetünk el mellette anélkül, hogy a márka kétes marketingjét ne említenénk. Hosszú éveken át, még egy korábbi vezetés irányítása alatt, több olyan órát is piacra dobtak, ilyen-olyan sztorikkal, amik nem is régi modellek voltak újraélesztve, vagy nem azok az órák voltak újraélesztve, amit a Panerai állított. Erről bővebben írtunk már itt a magazinban, és Perezcope is számtalan oknyomozást végzett. Azóta lecserélték a fejeseket és állítólag nem lesz több ilyen húzásuk, de én mégis fenntartásokkal kezelném az olyan kiadásokat például, mint ez a mostani. Ha mint tárgyat vizsgáljuk az órát, annak értékből egy ilyen blama mit sem vesz el, de mindenképp etikátlan a saját történelmük meghamisítása.
Egészen a legelső Panerai Radiomir-ig nyúl vissza a most megjelent Panerai Radiomir Officine PAM01385, ami nagy szó, hiszen a márka gerincét a Radiomir és a Luminor termékcsaládok adják. 1935. október 24.-én jelent meg a legelső Radiomir méghozzá egy vásárlói nyugtán és ezt konkrét modellt hozták most vissza egy limitált kiadás erejéig. A kollekcióra jellemző, párnatokban érkezik az óra, ami híven a Panerai szokásaihoz, nem lett megkímélve a polírgéptől, minden alkatrésze fényesen csillog. A 100 méterig vízálló, 45 milliméter átmérőjű tokon megtaláljuk a forrasztott jellegű, csavarozott, drót stílusú tokfüleket és az elengedhetetlen menetes koronát.
Zafírkristály alatt ül a cappuccino színű szendvicsszámlap. Ellentétben az applikált vagy nyomtatott indexekkel, amik a számlap tetején ülnek, a szendvicsszámlapok két rétegből állnak és az indexek csupán kivágások a felső rétegből. Korábban ez azért volt praktikus, mert így a vájatokba jó sok radioaktív festéket fel lehetett kenni, ám ma már csak jól néz kis, hiszen lecserélték a veszélyes anyagokat ártalmatlan Super-LumiNova festékre, amit ezen az órán is találunk. Jól passzol a számlap barnájához a lume mesterségesen öregített színe. Szerencsére, a Panerai ritkán ír kisregényt a számlapra, itt csak azt olvashatjuk ami igazán számít, letisztult az összkép.
Tömör hátlapja mögött egy Caliber P.6000 kézi-húzós szerkezet ketyeg, ami a Panerai alap szerkezete már jó ideje. 3Hz-es frekvencián dolgozik és 72 óra, azaz három nap a járástartaléka. Egyetlen hibája, hogy nem épp a legszebb werk, de ezt könnyű orvosolni a tömör hátlappal.
Hiába a megnyerő külső és a limitáció, kifejezetten jó áron érhető el az új Panerai Radiomir Officine PAM01385-öt, 5.400 dollárért. Mindössze 300 darab készül belőle és kizárólag a Panerai online boltjából lehet megvásárolni.