Négy új színnel bővült az Orient Contemporary Semi-Skeleton termékcsalád, amit valahol a Bambino és a Mako kollekció között találunk. Legalább annyira népszerű, mint az előbbi kettő, és jó alternatíva lehet, ha csak egy egyszerű hétköznapi darabot keresünk.
Talán a pár évvel ezelőtti, nagy port kavart színes Rolex Oyster Perpetual megjelenés távoli utórezgéseit látjuk egy kis Tiffany beütéssel, vagy egyszerűen úgy érezték az Orientnél, hogy jobban előtérbe kell hozni az elérhető árú, áttört számlapos órájukat, egy biztos, hogy jó szettet sikerült összehozniuk, ami nagy tömegeket szólíthat meg.
A Semi-Skeleton a szó szoros értelmében vett hétköznapi óra tökéletes példája. Kellően sportos, de a megfelelő közegben egy sportzakóval is jól mutat és ami a legfontosabb, hogy az új színeknek hála saját karaktert szerzett. Mindez elengedhetetlen a fiatalok megszólításához, ami a kollekció kimondott célja.
A 40,8 milliméter átmérőjű tok határozott vonalai és váltakozó felületkezelése drágább órát sejtetnek, középutas mérete miatt a legtöbb csuklón arányos lesz. Polírozott a tok oldala, rámája és a tokfüleken futó letörés, egyedül a fülek felső oldala kapott a szatén szálhúzást, minden más a karcálló zafírkristály csillogásához passzol. Ez utóbbi hatalmas erőssége a kollekciónak, hiszen sokszor még drágább órákban sem találunk zafírkristályt, a japán gyártók legtöbbször azt a közép és felsőkategóriának tartogatják. Ilyen a jelzett korona is, ami szintén alapvetés kéne hogy legyen mégis kiemelendő, hogy ezen és majd’ minden Orienten logóval díszített koronát találunk. 50 méterig vízálló a tok, ami elég a hétköznapi élet akadályaihoz, de Ibizán ne ebben ugráljunk a tengerbe.
Maradt a régi számlap, de az új, élénk árnyalatoknak hála feltűnőbb a kétréteges felépítés. A meglepően részletesen kidolgozott indexek hidakként állnak a két réteg között, melyeket nem csak a szintkülönbség, de a felületkezelés is elválaszt, így közvetlen fényben erősebb a háromdimenziós hatás. 9 óránál látjuk a névadó áttörést, ami felfedi a gátszerkezet egy részének felső oldalát. Erre lóg rá a 6 órai kismásodperc segédszámlap pereme, akárcsak a lényegesen drágább Orient Star modelleken.
Fehér, piros, türkiz és zöld közül választhatunk, arany színű tokkal a fehér számlap mellé és arany fényű részletekkel a zöld változaton. Nem lehet mellényúlni a klasszikus zöld-arany kombinációval, de a látszólag halhatatlan türkiz is sokoldalú, merészebbeknek pedig ott az élénk piros vagy a villantós arany bevonatos. A számtalan rózsaarany bevonat mellett jó látni, hogy még mindig van klasszik Berényi Mikis is.
Egy Orient F6S22 szerkezet ketyeg az átlátszó hátlapok mögött. Mint mindig, ez is saját fejlesztés, in-house, ahogy a művelt kelta mondaná. 40 órás járástartaléka és -15/+25 másodperces napi pontossága alap ebben a kategóriában. Díszítés gyanánt találni egy kis gravírozást a rotoron, de a mechanikus órák világba belépő célközönséget nem ez, hanem az áttörés által megmutatott gátszerkezet fogja lenyűgözni.
Egy háromszemesnek álcázott, tömör acél csaton érkezik az óra, ami ugyan tökéletesen ellátja feladatát, de gyengébb hatást kelt, mint a jóval gondosabban kidolgozott tok. Az acél változat 149.900-, és az arany színű változat 164.900 forintos árával éppen hogy a már említett Bambino és Mako típusok fölé került, nagyon jó ár-érték aránnyal kínál vidám, dinamikus színeket.
Az órákat a hazai forgalmazó, a Next-Time Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.