Egyből két limitált kiadással kezdi idei megjelenéseit a Norqain, egy kisebb és egy nagyobb Advanture kronó személyében.
Az alig 6 éves Norqain az utóbbi egy-két évben jelent meg az órás köztudatban. Azért sikerülhetett ilyen rövid idő alatt értékelhető órákat készíteniük, rendes marketing háttérrel, mert olyan emberek ülnek a cég mahagóni asztala körül, mint Ted Schneider, akinek családja kis híján négy évtizedig a Breitling tulajdonosa volt vagy az óraipari legenda, Jean-Claude Biver, aki később, 2022-ben csatlakozott a gyártóhoz. Hiába most indultak, máris több évtizedes tapasztalattal vágtak bele az óragyártásba, és idénre akkorára nőttek, hogy kint lesznek az óraipar legnagyobb presztizsű kiállításán, a Watches & Wondersön.
Az új Norqain Adventure Sport Chrono 44 milliméter átmérőjű tokja nem viszi túlzásba, egyszerű vonalakkal rajzolt, de felismerhetően Norqain. A fekete bevonattal kezelt tok vonalaiba, és összességében az Adventure kollekcióban bele láthatunk egy kis Breitlinget, de csak épp annyit ami jól áll neki. Egy egyszerű koronát és két gombot találunk jobboldalt, természetesen mindegyik menetes, hogy víz alatt véletlenül se használjuk őket. Baloldalt az összes Norqain tokon megtalálható kiugró rész adja meg kellő egyensúlyt az összképnek. A tok tetején egy szintén fekete lünetta ül, fekete lünettabetéttel és egy világító pöttyel 12 óránál.
Elég lenne egyet is tippelnem, ha valaki találomra megkérdezné, milyen színű valamelyik márka új modelljének a számlapja. Igen, itt is türkiz/világoskék/Tiffany vagy hívjuk ahogy akarjuk láz tombol, egy érdekes, kerti rattan szerű textúrával. Szépen, arányosan rendezett a számlap, amin két központi, ceruzaformájú és egy nagy nyílformájú mutató kapott helyet. Ezek siklanak el a letörésekkel tarkított, SuperLumi-Nova fluoreszkáló festékkel töltött indexek fölött. Minden gyártó példát vehet a 4 és 5 óra közötti dátumtárcsáról, melynek árnyalata tökéletes összhangban van a számalappal. 3 óránál találjuk a stopper 30 perces gyűjtőjét, 6 óránál pedig a 12 órásat. 9 órához került a kismásodperc segédszámlapja és mutatója, ami semmiben se különbözik a stopper kijelzéseitől, ezért könnyen összetéveszthető. Bár, a legtöbb ember úgyse fogja használni a stoppert, de ha ez jó kifogás lenne, akkor mechanikus, sőt semmilyen karórára se lenne szükség, hiszen úgyis mindenki a telefonján nézi meg mennyi az idő.
A duó másik tagja a kisebb, visszafogottabb 41 milliméter átmérőjű Adventure Sport Chrono Day/Date, ami körülbelül ugyanolyan tokba került, mint nagyobb társa, csak fekete bevonat nélkül és több polírozott felülettel. A lünettát és a számlapot is rózsaarany részletek dobják fel, elegánsabb megjelenést eredményezve. A lünettabetét itt is acél, de maga a lünetta 18 karátos rózsaaranyból készült, így érdemes nem odacsapni az asztal sarkához.
A Day/Date szintén kronográf, de ahogy neve is büszkén hirdeti, nem csak egy dátumablak van hanem kettő. Ezeket 3 órához rakták, ami eltolta a stopper 30 perces gyűjtőjét 12 órához, egy klasszikus Valjoux 7750-es képet alkotva.
Mindkét órában A Valjoux 7750-re épülő Sellita SW500 egy változata ketyeg 4Hz-es frekvencián, 62 órás járástartalékkal.
300 darab készül a fekete bevonatos Norqain Adventure Sport Chrono 44-ből, ami 4.250 euróba kerül gumiszíjon és 4.800-ba acél csaton. A csupán 100 darabra limitált Norqain Adventure Sport Chrono Day/Date 4.950 euró gumiszíjon és 5.280 acél csaton.