A Sinn a februári Inhorgentán már bemutatott egy kifejezetten szép újdonságot, ez a bi-compax múltidéző kronográfjuk, a 158-as, erről később lesz majd szó.
Az április 29-i bemutatón 3 újdonsággal rukkolt elő a frankfurti márka, de még időben szögezzük le, hogy az egyik ezek közül nagyon “el lett lustázva”, azt az újítást illett volna csöndben meglépni és meglepni vele a márka iránt érdeklődőket. Hogy gyorsan le is leplezzük ezt a rejtélyt, kezdjük is az 556-os újdonságokkal, az 556A és 556 I RS modellel.
556 A RS és 556 I RS
A lünetta nélküli, letisztult és egyszerű 556-os modellcsalád az egyik belépő a Sinn-nél. Az A és I verzió közötti különbség az indexekben mutatkozik meg. Az A az arab számos verzió (12-3-6-9-nél), az I pedig a pálcika indexes, szám nélküli kiadás. A mostani frissítés mindkét verziót érinti, nevükbe bekerült az RS rövidítés, azaz Rot Sekunde, vagyis piros másodperc(mutató).
Igen. Minden más, még az ár is változatlan maradt. Tehát a 38,5 milliméter átmérőjű tok 200 méterig vízálló, tükröződésmentes zafírüveggel szerelték és egy Sellita SW200-as szerkezet hajtja, fémszíjon 1140 euróért.
U50
Ennél már csak érdekesebb dolgok történhettek Frankfurtban, ilyen például az U50. Az U1 – egyik változatáról – már korábban írtunk , a Sinn legikonikusabb, legnépszerűbb búvárórája az U1. 44 milliméteres tengeralattjáró acélból készült tokja 1000 méterig vízálló, a számlapja nagyon jól leolvasható, kontrasztos, a formája pedig aránylag egyedi és még messziről is egy masszív búváróra benyomását kelti. Készül belőle fekete lünettás, sőt, fekete tokos is, számtalan szíjjal, több számlapvaricációval, az elmúlt évek során kifejezetten nagyra hízott az U1 kollekció.
Viszont akiknek a 44 milliméteres tok túl nagy lett volna, kénytelen voltak más dizájn felé nézelődni a Sinn modellcsaládjai között. Most viszont jött a megfejtés a 41 milliméteres U50-es képében. Az U1 ETA2824-2/Sellita SW200-as szerkezetét felváltotta a Sellita SW300 (ETA megfelelője a 2892-A2), ami máris egy milliméterrel vékonyabb, mint az SW200. Ezzel, valamint a kisebb, 500 méteres vízállósággal sikerült nyerni 3,55 millimétert a vastagságból, és így lett 11,15 milliméter a 14,7-ből. Ez minden szempontból szignifikáns különbség elsősorban viselhetőség szempontjából.
Már az induláskor kapható majd acél tokkal, vagy a Sinn magas minőségű PVD bevonatos fekete tokjával “S” kiegészítéssel, valamint SDR művésznéven fekete lünettával. Mivel az U50 pontos, kicsinyített mása az U1-nek, ezért ha nem is borítékolható, de várható, hogy sikeres lesz a modell. Érdekes, hogy pár százalékkal az U1 fölé pozíciónálták, 2000-2700 euró közötti áron lehet megrendelni a Sinn honlapján, válozattól függően.
1739 St I 4n, 1739 St I S és 1739 Heimat
A Sinn-nél nem újdonság az elegáns vonal, de nem abban a legerősebbek. El kell ismerni, hogy próbálkoznak évről évre új elegáns modelleket bemutatni, idén a 1739-es referenciaszámhoz készítettek 3 különböző változatot.
A fekete és az ezüst selyemszámlapos változatok nem dedikált modellek, viszont a rombusz texturájú Heimat a frankfurti üvegmíveseknek állít emléket, pontosabban a rombuszmintás cideres pohárnak, a Gerippte-nek. A számlap tényleg látványos, és rákeresve a Gerippte szóra érthető is a párhuzam.
A 1739-es széria 39 milliméteres tokkal készül elő és hátul is zafírüveggel, 100 méterig vízállóak . Sellita Sw300-as szerkezetet kaptak és több különböző bőrszíjjal is választhatóak. A kifejezetten klasszikus öltönyóra dizájnt most a hétköznapi strapbírósággal ötvözte a gyártó, így nem lehet kifogás az ölötnyóra ellen, hogy nem megfelelő a vízállósága, tegyük hozzá nem csak öltönyhöz, de bármilyen inghez is jól passzol.
Mindhárom modell 1890 euróért választható a Sinn honlapján. További infók: sinn.de
Galéria: