A Seiko inkább elegáns, de mégis hétköznapi modellcsaládjából, a Presage-ból eddig hiányoztak a fémszíjas darabok. Noha volt 1-2 darab, de érezni lehetett, hogy még bőven van kihasználatlan terület a kollekcióban. A Sharp Edged Series típusok az SPB16* referenciaszámmal érkeznek, színtől függő referenciaszámmal: az SPB165, ún. Shironeri, azaz selymes fehér, az SPB167 a Aitetsu, mint indigó kék, az SPB169 a Tokiwa, tehát az örökzöld fák árnyalata és az SPB170 a Susutake, a barna tónusú füstös/füstölt bambusz.
A két legkülönlegesebb pontja az új modelleknek a tok és a számlap. A számlap nagyon szépen texturált, látványos mintával nyomott, és a színek is kifejezetten szépek, úgynevezett Asanoha, másnéven kender-mintát használnak. Ez a fajta mintázat sűrűn megjelenik a japán kulturában és motívum-világban, több, mint ezer éve, a Heian-korban terjedt el először. A fiatalok számára gyors növekedést és jó egészséget szimbolizált.
A másik fontos – és névadó – részlet a tok formája. Összhatásra kifejezetten Grand Seikos, igaz, itt nem találkozhatunk a speciális Zaratsu polírral, de találkozhatunk annál több éllel, ahogy az óra neve, mint Sharp Edged Series, tehát “éles él sorozat” is mutatja. Az első elérhető képek alapján itt valóban kiváló iparosmunkát végzett a Seiko tokkészítő részlege, mert minden felület markáns éleket kapott, amitől az óra kerek léte ellenére, egyfajta szögletes hatás is érződik, a 39,3 milliméteres átmérő pedig kifejezetten barátságos, nem túl kicsi, nem túl nagy, és 100 méterig vízálló is. Az indexek és a mutatók nem tolakodóak, sokkal inkább harmonikusak. A számlapról nem hiányzik a percosztás sem, ez így letisztult.
A karakteres élek a Presage széria szíján is látszik, szépen követi a tok formavilágát első ránézésre szépen megmunkált, a szíj is és a tok is egy ún. super-hard bevonatot kapott, hogy kevésbé gyűjtse a karcokat – kivéve az SPB170-es változat, amin nincs ilyen bevonat. Minkdenképpen vízválasztó lesz, hogy a képek mennyit csalnak, bár a Seikot – és a japán gyártókat úgy általánosságban – ismerve élőben legalább úgy néznek ki az órák, ha nem jobban, mint a gyári fotókon.
Az újabb 6R szerkezet került az SPB16* szériába, ez a 6R35, megnövelt, 70 órás járástartalékkal, 21.600-as lengésszámon, ez a legfrisebb a gyártó középkategóriás szerkezetei között. Amiért nagyon fontos lehet ez a modellcsalád, az a Grand Seikokkal való párhuzam, valamint ahogy az első sorokban írtam, hogy az ilyen jellegű órák eddig nem voltak jellemzőek a Presage családra, most viszont egyrészt készült egy kiváló átmeneti óra, ami egyaránt viselhető elegánsabb és sportosabb öltözékhez – ezért átmeneti -, ami ráadásul fémszíjas, és Presage széria, kifejezetten korrekt áron. Mondhatjuk akár, hogy a GS-ek középkategóriás verziója, annak minden hátrányával és előnyével.
Szeptember közepétől-végétől már elérhető a hazai Seiko Butikban is 350.000 forint körüli áron, személyszerint kíváncsian várom, milyen lesz csuklón.
Galéria: