Az Hublot óráit lehet szeretni vagy nem szeretni, de amit hosszú ideje csinálnak a különböző anyagokkal, az előtt tényleg kalapot kell emelni. A sokadik extrém és minden hagyományos megoldáson túllépő anyaghasználat után most beton(szerű) anyagból készítették óratokot.
A tok persze nem úgy készül, hogy a kivágott formába beöntenek egy adag betont, ezzel a módszerrel legfeljebb asztali vagy fali órát lehet készíteni, kézen hordhatót nem. Ahogyan az Hublot ezt megtette arannyal – a karcolhatatlan arany órájukról itt írtunk bővebben – kerámiával és más tok anyagokkal, a betont is újraértelmezték, az egyébként erre használhatatlan anyagot alkalmassá téve az óragyártásra.
A beton alkotóelemei közül megtartották a cementet, de a vizet epoxyra, a vasbetonban lévő vasat üvegszálra cserélték. A létrejövő anyag, bár nem klasszikus beton, mégis betonszerű lett, a célnak jobban megfelelő tulajdonságokkal. Az óratok-betonba ultraibolya sugárzástól védő anyagot is kevertek, hogy a fény okozta elszíneződéstől megvédjék az órát, és falfirkálás, graffitizés ellen használt anyaggal is bevonták, hogy a szennyeződésektől jobban óvják a felületét.
Az egész high-tech anyagtudományi bűvészkedést az Hublot New York-i butikjának megünneplésére hajtották végre, az óra nevét – Classic Fusion Concrete Jungle New York – és anyagát is a nagyváros épületei inspirálták.
A tok mellett az óra többi alkatrésze is felső kategóriás anyagokból és megoldásokkal készül. A nyomógombok kerámia anyagúak, az óra szerkezete a HUB1143 jelű, 42 órás járástartalékú automata manufaktúra kaliber. A tok átmérője 45 mm, 50 méteres vízállósággal, a lünetta, a számlap is ugyanebből a kompozit betonból van. Hogy az Hublot szlogenje, a fúzió ne csak a tokon jelenjen meg, a szíj textil-gumi összetételű, a szíj csatja pedig fekete kerámiából és acélból készült.
A típus 50 darabra limitált, nevéhez illően először a New York-i butikban lehet megvásárolni 18.800 dollárért, később elérhető lesz máshol is az USA-ban. Nem az első betontokos Hublot, 2016-ban már volt egy hasonló, szintén Betondzsungel névvel, igaz, akkor még csak a lünetta készült a szokatlan anyagból.
A betonóráról itt lehet többet megtudni: LINK