Ami már-már várható volt, hiszen idén ünnepli 50. évfordulóját a típus.
Annak idején a legendás 1655-ös referenciával indult az Explorer II története. A koncepció lényege egy az Explorer I-hez hasonlóan kalandoroknak készített óra GMT mutatóval és 24 órás lünettával, hogy egyszerre több időzónát is leolvashassunk.
Majd érkezett fekete és fehér számlappal a 40 milliméteres 16570-es, ami összességében féltestvére lehetett a 16710-es GMT-Master II-nek, mivel a számlap, némileg a mutatók, és a lünetta különbözött, a tokforma, a szerkezet megegyezett. A következő generáció már nagyobb különbséget hozott, az Explorer II volt az első Rolex sportmodell, ami 42 milliméteresre hízott, és nem maradt mellette kisebb alternatíva. A 216570 már-már túl vaskos, drabális modell volt, nem is került a várólisták élére.
Most pedig az 50. évfordulóra megjelent a 226570-es, fehér, azaz “polar” számlapos és a megszokott fekete kiadás. A tokot némileg karcsúsították és minimálisan módosították a narancssárga GMT mutatót, valamint megkapta az új werket, amit a GMT-Master II-ből már ismerünk, a 3285-öt, az erre utaó jelzést láthatjuk a számlapon is, hat óránál a Swiss Made szavak közé került egy Rolex logó.
Az előző verziótól való különbségeket nagyítóval kell keresni, ettől függetlenül várható, hogy a régi modellek ára mégjobban felmegy, az újra hosszú várólista lesz, és aki akarja, majd megveheti felárral másodkézből, de ezen nem kell csodálkozzunk, sajnos napjainkra ez lett a “Rolex way”.
Datejust
A 36-os Datejustok közé számlap-fronton érkeztek újdonságok. A pálmalevél-mintás a finomabb, az ún. fluted motif a markánsabb. Kíváncsi vagyok utóbbit hogyan fordítja majd a gyártó magyarra.
Az új számlapok nem okoznak többletköltséget, az acél modell acél lünettával 7.000, az acél modell fehérarany hullámos (fluted) lünettával 8.250, az arany-acél változat pedig 11.600 euróért kapható majd itthon. Ne lepődjünk meg, ha külföldön ennél alacsonyabb árakkal találkozunk, ennek legfőbb oka az országok közötti áfa különbözet.
Daytona
A slágert sem lehetett kihagyni a sorból, rég történt már Daytona-fronton bármi. A mostani sem a legnépszerűbb alapmodell, a 116500LN helyzetét veszélyezteti. Fehérarany tokkal, Oysterflex gumiszíjjal 34.050 eurótól érhető el az új, meteorszámlapos változat.
Explorer
A végére hagytuk a kirándulós-órát. Történetében már elmélyedtünk korábban, ebben a cikkben, érdemes elolvasni. Most egyrészről eltűnt a 39 milliméteres változat, ismét elérhető az acél Explorer 36 milliméteres méretben – bár ez csak a weboldalon felfedezhető, a sajtóanyagban nem tesznek róla említést-, és emellett egy a történelméhez egyáltalán nem passzoló változat született meg: az arany-acél Explorer.
Az Oyster szíj középső szemei, a lünetta, a korona, az indexek és a mutatók 18 karátos sárga aranyból készültek. Hogy milyen-féle túrázóknak, kalandoroknak szól az óra, azt nem látom egyelőre, de ahogy egy tanult kollégám mondta, ha csak egy valaki megvesz egy órát, mert tetszik neki, nincs olyan, hogy ne legyen még egy ember a Földön, akinek tetszik.