A Jacob&Co extravagáns óráiról lett híres és az azok alapjaként szolgáló együttműködésekről, témákról. Mindig kihozzák a maximumot egy-egy kiadásból. Az idei Watches & Wonders rendezvényen portfóliójuk két poláris szegmenséből hoztak új modelleket. Egy Bitcoin témájú Astronomia-t és új Epic X modelleket.
2015-ös megjelenése óta fontos helyet kapott az Epic X modellcsalád a Jacob&Co termékpalettán. A Bugatti és az Astronomia mellett bőven elfér egy visszafogottabb, klasszikus óratervezési sémákra építő modell. A 44 milliméteres tokon apró, de összességében nagy hatással bíró részleteket változtattak. Jobboldalt sokkal nagyobbak és szögletesebbek lettek a koronavédők, melyek a szintén megújult koronát veszik körül. Míg a régi korona egy dugattyúra emlékeztetett, négy színes vájattal, addig az új inkább a gyári acél csatot imitálja. Egy színes alumíniumbetét tölti ki a koronavédők közé eső rész nagyját. A korona további része egy bástya kitüremkedéseire hasonlít. Az eddig lépcsőzetes lünetta mostantól sima és meredeken csatlakozik a kristályhoz. Természetesen megmaradt a névadó X. Kicsit hosszabb és vaskosabb szárai továbbra is a tokfülekként szolgálnak.
Számlapot nem nagyon találunk, mégis könnyű leolvasni az órát a kontrasztosan festett percskála segítségével. Két széles híd ragadja meg egyből a figyelmet a Clou de Paris mintázatú guilloché felületükkel ami minden szögből fényesen csillan, a többi magasfényű polír mellet. Az acél verzió gumiszíja méhsejtes mintát kapott, míg az öt soros acél csat oldalprofilból egy elfelezett oktogon.
A 4 Hz-es frekvencián üzemelő JCAM45 szerkezet fontosabb részeit látjuk a két híd között. Pontosabban, 12 óránál a nyitott főrugóházat és 6 óránál a felülről csak egy ponton rögzített, mikro-csavarokkal szabályozható billegőt. Az új Epic X mostantól különféle változatokban elérhető 26,000 dolláros induló árral. Természetesen ez az acél tokos verzióra érvényes.
Kicsit jobban beleillik a legtöbbek fejében élő Jacob&Co kínálatba a következő óra. Annyi féle Astronomia van már, hogy nehéz lépést tartani a megjelenésekkel. Érdekes ez, hiszen ebből a flying tourbillon óracsodából rendszeresebben jelenik meg új modell, mint sokkal egyszerűbb búvárórákból. A 44 milliméteres, fekete DLC bevonattal kezelt titán tok ezúttal inkább csak egy keret. 4 domború zafírkristály fogja körbe a szerkezetet ami így mintha egy buborékban lenne.
A számlap nyomtatott áramkört imitál ami utal a Bitcoin és más kriptovaluták digitális mivoltára. A JCAM19 szerkezet forgó karjain most egy hatalmas Bitcoin logó és egy Bitcoin emblémás rakéta kapott helyet a szokásos elemeken kívül. A rakéta az elterjedt “To the moon!” jeligére utal ami a kriptovaluták értékének szárnyalásakor szokott elhangzani. Most sem maradtak ki a kövek. A nap, egy 288 felülettel rendelkező, fazettált citrin kő. A másik egy hatalmas, 1 karátos gyémánt hasonlóan csiszolva. Ez a modell fekete aligátorbőr szíjon érkezik 348,000 eurós áron.