Mind a Seiko és a Grand Seiko is töretlenül implementálja a japán kultúrát egy-egy modellbe. Ezúttal a 2020-ban megjelent Sharp Edged széria limitált kiadásain keresztül ismerkedhetünk meg a távol-kelet színháztörténetével
A 17. században a japán történelem az Edo-kor idejét élte. Nevét a korszakban alapított Edo nevű városról kapta, mely a birodalom hivatalos fővárosává lett.
Ma már Tokió néven ismerjük. Ekkor terjedt el az egész országban a Kabuki névre hallgató színjátszás. A két különleges Seiko a művészeti forma, egészen napjainkig tartó, évszázados történelmét ünnepli. Ebizo Ichikawa, a műfaj egyik híres színésze, segített megtervezni az órákat.
A három mutatós SPB331, 39,3 milliméter átmérőjű tokja fekete “hard coating” bevonatot kapott, ami a Seiko sajátja, és elvileg jól ellenáll a karcoknak. 11 milliméteres vastagságával kompakt és arányos a modell. 100 méteres vízállósága nagyszerű napi viseletté varázsolja. Maradtak a Sharp Edged jellegzetes “éles élei” a tokfüleken. Szintén modern hatást kelt a vékony ráma és a polírozott, valamint szál-húzott felületek váltakozása. A gyári bőrszíj kívül fekete, piros varrással, de belső oldala piros színt kapott. Ezzel emlékeztetve a korszak szokatlan szabályára ami tiltotta az élénk színek nyilvános viselését. Ennek hatására, csak úgy mint ezen a szíjon, a ruhadarabok belső része volt élénken színezve.
Mindenképp a számlap kapta a legtöbb figyelmet a modellen. Talán a tok is azért kapott fekete bevonatot, hogy jobban kiemelje a számlapot. Már láttuk ezt a magával ragadó mintát a Sharp Edged szériában. A japán kender mintázatú számlap egy fumé, vagy ombre festést kapott, ami azt jelenti, hogy belülről a percskála felé sötétedik annak színe. Nem is akármilyen színről van most szó. Elsőként az Ichikawa család használta ezt a mélyvörös árnyalatot a Kabuki jelmezeikhez, majd később egyfajta divatként elterjedt és ma is sok előadáson használják. A Kakiiro szín barnás beütéséhez jól passzolnak az arany indexek és mutatók, valamint a döntött percskála. Egészen összetett az applikált indexek formája és felületkezelése. A trapéz forma felső felülete markánsan szál-húzott, míg a letörései három oldalon magasfényű polírt kaptak. Akárcsak apró aranyrudak.
A mutatók közepe fluoreszkáló anyaggal töltött, ami az egyetlen vízszintes felület rajtuk. Középen egy törés fut végig az óra és percmutatón, melynek hatására, a számlappal egyetemben, mindig máshogy törik a fényt és az óra új arcát mutatják. Szerencsére nem követték el azt az égbekiáltó hibát, hogy fehér dátumtárcsát rakjanak az órára, igaz így is kicsit kilóg az összképből a dátumablak.
SPB329 névre hallgat a másik különkiadás. Alapjaiban ugyan az mint a korábban taglalt három mutatós, de az automata 6R35 helyett ebben egy 6R21 szerkezet van, annak komplikációival. Pontosabban két dátum segédszámlappal. Egy a hét napjainak egy pedig a dátumnak. Valamint egy járástartalék kijelző kapott helyet. Hangulatában ez modell valamelyest hétköznapibb.
Mind két óra 2000 darabos limitációban érkezik egy különleges dobozzal kiegészítve. Az egyszerűbb SPB331 1,050 euróért, az SPB329 pedig 1,200 euróért lesz kapható.