Az Ulysse Nardin mint márka nagyban épít a hajózásra és a tengeri témára. Nem véletlen a logóban szereplő vasmacska sem. Ennek ellenére sokszor elsiklunk afelett, hogy valójában honnan is indult a tengeri időmérés. Nem, nem búvárórákról van szó.
Három modellel jelentkezett Marine Torpilleur, azaz torpedó hajó, kollekció. Attól függetlenül, hogy a konkrét termékcsalád 2017-ben indult útjára, egy nagyon hosszú múltra emlékezetet. Pontosabban a hajós kronométerek korába repítenek vissza minket a modellek. A 18. században már léteztek ugyan zsebórák és más egyéb időmérők, azok pontossága komoly kívánnivalót hagyott maga után. Fél órás napi eltérés még kibírható volt a kor hétköznapjaiban, ám a tengeren komoly pontosságra volt szükség, hiszen az órák segítségével navigáltak. Ekkor jött létre a hajós kronográf mint fogalom, pontosabban a kronográf jelentése ekkor körvonalazódott ki. A karórák világába sokkal később jelent meg ez a kifejezés. Röviden, a svájci vagy a japán kronométer intézet tanúsítványával rendelkező, nagyon pontos órákat jelent.
Ezen időkből inspirálódott a három bemutatott modell is. A Marine Torpilleur Dual Time egy teljesen új koncepció a palettán. Ludwig Oechslin 1994-es találmányát, a GMT± funkciót építették a modellbe. A hangsúlyos kis másodperc kijelzőre hihetjük, hogy a második időzóna mutatója, de ezúttal elegánsabb a megoldás. A 44 milliméter átmérőjű acél tok bal oldalán található két gombbal könnyedén állíthatjuk a központi óramutatót óránkénti lépésekben. Így a perc és a másodperc mutatóról tudjuk majd leolvasni a időt ott ahol éppen vagyunk, míg a 9 óránál található kör alakú ablak a helyi időt mutatja. Vele majdnem szemben, 2 óránál, egy nagy dátumkijelzőt találunk ami feldobja az alapból klasszikus számlapot asszimmetriájával.
Tavaly csupán limitált kiadásban volt szerencsénk a Torpilleur Tourbillon változatához, most megjelent az állandó kollekcióban is. A már említett számlap itt zománcozott. Fehér alapon kékkel vannak felvíve a nyújtott római számok. Kiegyensúlyozza a 6 óránál található tourbillon optikai túlsúlyát a járástartalék kijelző 12 óránál. Itt sem egyformák a mutatók, a zsebórákról és az említett hajós kronográfokról ismerős pikk és ostor formát kaptak.
Végül meg kell említeni a bejelentett trió harmadik tagját is a Gold Marine Torpilleur Moonphase modellt. Csakúgy mint a Tourbillon, ezt a konfigurációt is láttuk már acél tokban, 300 darabra limitálva tavaly. Valószínűleg kellő érdeklődést mutatott a közönség, így most egy 42 milliméteres rózsaarany tokban, limitáció nélkül lesz kapható. A Torpilleur tok rovátkolt rámája és egyenes fülei jól passzolnak az anyag meleg árnyalatához. Hasonlóan a Tourbillon modellhez, most is vertikális az elrendezés, ami így nem sokat vesz el az indexek integritásából. Ez a klasszikus holdfázis kijelzés érezteti legjobban az évszázados múltat.
Mondanom se kell, hogy minden modell saját fejlesztésű szerkezettel érkezik és a számlaphoz passzoló bőrszíjjal. A Dual Time 10,900, a Tourbillon 37,500 a Moonphase pedig 21,400 svájci frankos áron lesz elérhető.