Nem csak a férfi modelleket frissítette az Omega, szerencsére a női kollekciók is kaptak figyelmet. 34 milliméteres méretben is megjelent az Aqua Terra pasztell színkavalkád, amiből jutott egy kis pigment a női Constellation modellekre is. De, ott inkább a különleges, aventurin kőből készült számlapon volt a hangsúly.
A Seamaster család legsokszínűbb tagja talán az Aqua Terra. Nevéhez hűen egyaránt megállja helyét a vízben és a szárazföldön. Itt a szárazföld egy átlagos hétköznapot vagy esetenként egy-egy formálisabb eseményt takar. A víz pedig a 150 méteres vízállóság adta biztonságra utal. Nem búvárórákról van szó, mégis fontos lehet ez a specifikáció az átlagos felhasználónak. Egyrészről, nem kell stresszelni egy kis víztől az óra közelében, másodszor, egy ilyen komolyabb vízállóság együtt jár a tok és az egész óra strapabíróságával. Amit megfejel a 15,000 gauss mágneses erőnek való ellenállás. Ez igaz az összes modern, Master Chronometer tanúsítvánnyal rendelkező Omega szerkezetre. Ez a fajta rezisztencia lényeges, hiszen szinte minden tech ami körülöttünk van, mágneses mezővel rendelkezik. Ha ennek hosszútávon kiteszünk egy mechanikus szerkezetet, akkor az veszíthet pontosságából, más szóval felmágneseződik a szerkezet.
Annyiban tér el a szokásos Aqua Terra toktól a most megjelent, hogy ezúttal felpolíroztak minden felületet az órán. Maradtak a jellegzetes csavart, lyre tokfülek. Rézből készültek a számlapok és színtől függően PVD vagy CVD (Chemical Vapor Deposition, azaz termokémiai rétegleválasztás) bevonattal látták el őket. A hajópadlóra emlékeztető, horizontális mintázat is eltűnt, helyette selyemfényt kaptak a kék, zöld, szürke, pink és lila számlapok. Legkönnyebben az applikált idexek formájáról lehet megkülönböztetni a 38 és a 34 milliméteres modelleket. A 34 milliméter átmérőjű tokban 18 karátos fehéraranyból készültek a mutatók és az indexek. Lekerekített, femininebb formát kapott a 11 jelölő. 6 óránál egy kör alakú dátumablak kapott helyet, fényesre polírozott rámával. Újdonság még az acélcsat is. Teljesen újratervezték és most kényelmesebb, lekerekített szemekből áll a tokformához jól kapcsolódó csat. Polírozott a középső szem, míg határozottan szál-húzott a két külső szem.
A 28 milliméteres női Constellation szintén pasztell színekben tündököl, pontosabban pink, lila, kék és zöld számlapokkal. Az acél ráma gravírozott római számai is színezve lettek. Gyémánt és applikált pálcika indexes variációk közül lehet választani. Ezek a modellek acál csaton, kvarc szerkezettel érkeznek.
Mindenképp az anveturin számlapos Constellation modellek keltették fel legjobban a közönség érdeklődését. Szaturált kék, zöld és piros színű anventurin köveket vágtak úgy, hogy számlapként lehessen őket használni. Ez sokszor nehéz feladatnak bizonyul, hiszen nem egyszerű egy ideális méretű követ találni. Ezen felül, ha már megvan a kő és egy elképesztő vékony szeletet is levágtak belőle a számlapnak, akkor már nagyon nehéz vele dolgozni. A 11 gyémánt index appliklása során kiemelt figyelmet kell fordítani, hogy a drágakő meg ne sérüljön. Mivel a természetben előforduló anyagról beszélünk, nincs két ugyan olyan aventurin kő, ezáltal minden egyes 29 milliméteres Constellation, ilyen számlappal, egyedivé válik. Itt már automata szerkezetet találunk és a számlap színéhez illő bőrszíjat.
Az órákat a hazai forgalmazó biztosította a teszt erejéig.