A doodling művészeti forma mivoltát nem egészen írja le magyar megfelelője, a firkálgatás. Viszont, eredetét jól magyarázza. Egyes emberek gondolkozás, telefonálás közben, vagy akár egyszerűen unalomból szeretnek rajzolgatni, az ekkor született formák és figurák sokszor nem kapcsolódnak össze, egyszerű, vidám kis rajzok csupán. Maradt a felüdültség azután is, hogy a művészetben is népszérűsödött a stílus, a rajzocskákat továbbra is csak stílusuk köti össze, nincs konkrét mondanivaló. Innen is meg lehet közelíteni az új Richard Mille RM 88-at.
Sosem vette túl komolyan magát a fiatal márka, persze technikai megoldásaik csodálatra méltók. Dizájn szempontból mindig is megosztóak voltak. Most sincs ez másképp, a több mint 1 millió dolláros RM 88 legalább annyira megosztó és derűs mint egy szivárványos G-Shock. Az indíttatást meg lehet érteni, nincs sok olyan tárgy amire annyiszor pillantunk egy nap során mint az óránk. Ezzel egyedül a telefonunk verseng. Ha már úgyis annyiszor nézzük legyen valami vidám azon az órán. Így került a számlapra mosolygós arc, szivárvány, napocska, virág, koktél, flamingó ami sok szögből rózsaszín tűzcsapnak tűnik és még sok más vidám elem. A híres Franklin Loufrani féle mosolygós fej áll mindennek a középpontján. Az apró kis figurák pedig egytől-egyig kézzel készültek. Ez még csak a felszín, vajon az az 50 ember akiknek lesz alkalmuk megvenni ezt az órát mennyire vidám lehet.
39,74 milliméter széles, 48,15 milliméter magas és 13,3 milliméter vastag a klasszikus tonneau formájú. Nagy része ATZ fehér kerámiából készült, ami egy alumíniummal megerősített kerámiaötvözet, míg a tok középső része 18 karátos rózsaarany. Nem csak itt kontrasztosak a színek, az egész órát körülveszik a változatos árnyalatok. Még a szerkezet alkatrészei is fekete és arany színben tündökölnek.
Új a házon belüli, automata CRMT7 szerkezet, ami egy tourbillonnal és funkció kijelzővel rendelkezik. Nem kell semmi komolyra gondolni, sőt. Alapállásban a W-re mutat 3 óránál a kis nyíl, ám ha kihúzzuk a koronát, hogy beállítsuk az időt, akkor átáll a H betűre, jelezve, hogy éppen az időt állítjuk. A tourbillon alapvető funkcionalitását elvesztette jó pár évtizeddel ezelőtt, de szerencsére velünk maradt, mint exkluzív komplikáció, amit öröm nézi működés közben. A Richard Mille kicsit újragondolta ezt és lényegében eltakarták a különleges gátszerkezetet, működésére nagyrészt csak a forgó napocska és villám utal, 6 óránál. Az 5 és 6 óra közötti felhő alól kikandikál azért a tourbillon. Komoly gomolyfelhő képződésre azért érdemes számítani a számlap azon részén. Néhány gyémántot és kék zafírkövet azért elszórtak még a számlapon. Így a luxusfeleségek is megtalálják számításukat.
50 darabos limitációban érkezik az új Richard Mille RM 88, 1,200,000 dolláros áron. Gyárilag egy élénk citromsárga, felül szövet, alul gumi szíjon érkezik.