Az Ulysse Nardin a kezdetektől kapcsolatban volt az óceánnal, volt amikor hajós kronométereket gyártottak, most pedig “megvédik a vizeket” újrahasznosított órákkal. Két új modell csatlakozik a márka állandó kollekciójához, mindkettő élen jár az újrahasznosított anyagok felhasználásában.
Újrahasznosított luxusóra. Érdekes koncepció, akár paradoxon is lehet, de az Ulysse Nardin célja, hogy ezt minél közelebb hozza az emberekhez. Nem csak egy pulóver vagy zacskó lehet újrahasznosított, sőt az újrahasznosított anyag lehet bármi. Ez nem egy eget rengető megállapítás, mégis egyelőre ritkán találkozunk újrafelhasznált acéllal vagy karbonnal, elsősorban azért, mert ezek előállítása lényegesen drágább és bonyolultabb feladat, mint az újrahasznosított műanyagoké. Itt jön be a luxusipar, ahol ez belefér. Nem éppen árérzékeny a piac és valószínűleg könnyebben találnak olyan vásárlókat akik környezettudatosan választanak ahol csak lehet.
Korábban is jelentek már meg újrahasznosított anyagból készült Ulysse Nardin modellek, hol a lünetta készült Carboniumból, vagy a szíj halászhálókból, de egyik sem volt annyira zöld, mint a most bemutatott két modell. A Diver Net Azure 44 milliméter átmérőjű és 14,81 milliméter vastag tokja 95%-ban újrafelhasznált acélból készült. A tok külső burkolata, a hátlap és a lünetta a már említett Carboniumból és Nyloból készült. A Carbonium használt repülőgép alkatrészekből készül és 40%-al kisebb ökológiai lábnyomot hagy, mint a hagyományos szénszálas anyagok. A Nylo pedig egyszerűen csak feldolgozott halászhálókból készült műanyag.
Ahogy a neve is tisztán jelöli, a Diver Net Azure egy vérbeli búváróra. Hordozza az összes Ulysse Nardin jegyet, még az egész számlapon átívelő X-et is megtaláljuk. Hatalmas mutatók és szintén méretes indexek biztosítanak jó leolvashatóságot, még búvárkodás közben is. 300 méteres vízállóságával mindenre képes aminek egy átlagos ember kiteheti, de ha Ahmed Gabr 332,35 méter mély merülési rekordjára törnénk, akkor már komolyabb specifikációkra lesz szükségünk. Elől-hátul zafír zárja a tokot. A hátlap mögött az UN-118 saját szerkezet dolgozik. 60 óra a járástartaléka és a márka történelméhez híven COSC kronométer tanúsítvánnyal rendelkezik.
A duó másik tagja az extrémebb Diver X Skeleton Azure. Ennek is 44 milliméter a széles tokja, ám nem annyira karcsú 15,7 milliméteres vastagságával. Itt az anyaghasználat is változott, titánt találunk a fekete DLC bevonat alatt. Az UN-376 werk adja a látnivaló nagy részét. Rengeteg munkaórát öltek abba, hogy a szerkezet illeszkedjen a nagy X alakú csapágylemezhez, említeni sem kell, hogy ez nagyon távol áll a hagyományos szerkezetek felépítésétől. 6 óránál a nagy szilícium billegő köszön vissza, amit már egyre több gyártó használ, de az Ulysse Nardin volt az első.
Mindkét óra kék gumiszíjon érkezik. Nem ezek fogják megoldani a Föld környezeti problémáit, de remekül mutatják, hogy még egy olyan szemellenzős közegben is, mint a luxus óragyártás, lehet újrahasznosított anyagokat használni. A Diver Net Azure ára 12.700 euró, míg a Dive X Skeleton Azure 26.800 euróba kerül.