A H. Moser & Cie-re nyugodtan mondhatjuk, hogy a svájci óraipar fenegyereke, számtalan szemszögből. Humoros, egyedi, kiállnak a jótékonysági témák mellett és szembeszállnak a 60%-os Swiss Made minimum értékkel.
Minden alkalommal nagy szeretettel számolunk be a Moser újdonságairól, és marketing lépéseiről. Akinek ismeretlen lenne a márka, ITT írtunk róluk egy összefoglalót, a különböző érdekes és meglepő modellek bejelentéseiről pedig itt, itt, itt és itt is beszámoltunk, EZ pedig egy szó szerint nagyon aranyos kezdeményezés a részükről.
Az idei online óraexpón a Watches & Wonders-en mutatták be a sportos/elegáns modellcsaládjuk, a Pioneer legújabb tagját, a Mega Cool-t. A tokforma nem változott, a 42,8 milliméter átmérőjű tok megtartotta szokatlan, mégis klasszikus óraformájú vonalait, a menetes koronazárat és a 120 méteres vízállóságot. Szemből nem látható semmi extra, oldalra döntve viszont az órát, láthatjuk a szokatlan mélyedést és textúrát a tok oldalában. Üdítő látvány, hogy nem csak a megszokott, tömör óratokok léteznek, hanem ilyen látványosan megmunkált darabok is, ez a Pioneer típuscsalád különlegessége.
Az új modell érdekessége mégiscsak a számlap. A MEGA Cool számlap, ami a türkiz és lagúna kék között színjátszik, a Mosernél “Fumé”-nak nevezett selyemszámlap barázdáin. Nem viccel a sajtóanyag, amikor a számlap színét a trópusi óceánok sekély vizeinek színéhez hasonlítja. Nem véletlen, hogy az online órabemutató prezentációra is egy sima fehér pólóban, szörfdeszkával érkezett az ügyvezető, Edouard Meylan (kép itt)
A hosszú, fehér mutatók már bemutatkoztak korábban a Streamliner szériában, egészen szokatlan a dizájn, érdekes, hogy nem a mutató körvonala fogja közre a világító festéket, hanem mintha két mutató került volna egymásra. Az alsó egy hétköznapi mutató, a felső pedig keskenyebb, hosszabb, és fehér, ún. Globolight, ami egy Super-Luminova festéket is tartalmazó keramizált, fehér anyag – a lagúna kék számlaphoz tökéletesen passzol, engem a sekély tengervíz helyett inkább a mentolra emlékeztet, de tény, hogy nagyon jól passzol a szelyemszámlap a matt mutatóhoz.
A Moser nem kerülte el a szokatlan húzásokat az új Pioneer-nál sem: 12 órás index alá a márkanevet nem a megszokott módon, fehér festékkel írták fel, hanem egy átlátszó lakkal, ami csak akkor látszik, akkor olvasható, ha a fény úgy éri a számlapot, egyébként még a márkanév sem látszik.
A HMC200-as szerkezetet már ismerhetjük a korábbi Pioneer típusokból, ez a gyártó saját tervezésű és készítésű automata szerkezete óránként 21.600-as lengésszámmal és 3 napnyi járástartalékkal – szemet gyönyörködtetően finiselve.
A MEGA Coolból készült egy tourbillonos változat is, hogy a haute horlogerie rajongóinak is kedvezzenek – A HMC804-es szerkezet dupla hajszálrugóval készült a gravitációs behatások leghatékonyabb kiküszöbölése érdekében, és magát a gátszerkezetet úgy csinálták meg, hogy könnyedén ki és visszaszerelhető lenne, hogy ha úgy adódik hogy pontosítani kell, akkor ne kelljen a hagyományos tourbillonokhoz hasonlóan lebontani az egészet. Ötletes, ilyen, amikor a döntési mechanizmus egy cégen belül kevés lépcsőből áll. A járástartaléka szintén 3 nap, ahogy a lengésszám is megegyezik.
A MEGA Cool Tourbillon 50 darabos limitáció, 50.000 svájci frankos áron elérhető, a klasszikus automata változat pedig 13.900 CHF, és nem limitált. Nehéz pár apró változtatásról hosszú oldalakat írni, és a Moser esetében felesleges is – álljék inkább itt egy galéria a gyártó képeivel.
Galéria: